1 maja 2011 roku miasto i papieska parafia w Wadowicach przeżyły dzień podniosły i uroczysty. Ojciec Święty Benedykt XVI wyniósł do chwały ołtarzy naszego Rodaka – Ojca Świętego Jana Pawła II. W homilii wygłoszonej podczas beatyfikacji Benedykt XVI powiedział między innymi: „Swoim świadectwem wiary, miłości i odwagi apostolskiej, pełnym ludzkiej wrażliwości, ten znakomity Syn narodu polskiego pomógł chrześcijanom na całym świecie, by nie lękali się być chrześcijanami, należeć do Kościoła, głosić Ewangelię. Jednym słowem – pomógł nam nie lękać się prawdy, gdyż prawda jest gwarancją wolności. Jeszcze bardziej dosadnie: przywrócił nam siłę wiary w Chrystusa, gdyż jest On Redemptor hominis, Odkupicielem człowieka, co stało się tematem jego pierwszej encykliki i nicią przewodnią pozostałych”. Dziś z jeszcze większą mocą chcemy pamiętać o odwadze zaszczepionej w nas przez Jana Pawła II, która jest siłą wiary w Jezusa Chrystusa.

Od tamtego dnia nasza parafia zaprasza wszystkich, zarówno mieszkańców Wadowic jak i pielgrzymów, do modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, którego kanonizował Ojciec Święty Franciszek 27 kwietnia 2014 r.

W Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny oddajemy cześć naszemu Rodakowi – Patronowi Wadowic w każdą pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy świętej o godz. 18:00. Przed Eucharystią można uczestniczyć w Wieczorze Jana Pawła II. Modlitwę w ten wieczór kończy Apel Jasnogórski przy pomniku Papieża Polaka na wadowickim Rynku.

Wierni mogą składać intencje przez wstawiennictwo Świętego Papieża w specjalnie przygotowanej do tego celu skrzynki przy kaplicy papieskiej z relikwiami Jana Pawła II. Intencje te są odczytywane w każdy czwartek przed Mszą świętą wieczorną o godz. 18.00 i po niej. Odmawiamy wówczas Litanię ku czci św. Jana Pawła II, polecając w sposób szczególny Jego wstawiennictwu wszystkie rodziny.

Wśród form kultu naszego Rodaka możemy wyróżnić jeszcze comiesięczne pielgrzymki na Jasną Górę (16 każdego miesiąca), aby przed Wizerunkiem Królowej Polski dziękować Bogu za dar kanonizacji Jana Pawła II.