„Komunia Święta, to miłość do dusz” – św. Jan Paweł II

6 Niedziela Wielkanocna

Dzisiaj w naszej parafii wielka uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Módlmy się za dzieci, które po raz pierwszy spotkają się z Panem Jezusem. 

W przyszłą niedzielę 12 maja ks. Abp Marek Jędraszewski zaprasza nas, na procesję ku czci św. Stanisława na Skałkę. Procesja wyruszy z Wawelskiego Wzgórza o godz. 9.oo, a zakończy przy ołtarzu Trzech Tysiącleci u OO. Paulinów. Mszy św. W 770 rocznicę pierwszej procesji skaleczonej przewodniczył będzie Nuncjusz Apostolski w Polsce ks. Abp Antonio Guido Filipazzi.

W poniedziałek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Rozpoczynamy biały tydzień. Dzieci komunijne będą przez cały tydzień spotykać się z Jezusem. W piątek przyjęcie do szkaplerza świętego na Karmelu o godz. 18.oo

W środę uroczystość św. Stanisława bp i męczennika, głównego patrona polski i naszej archidiecezji. Imieniny ks. kardynała Stanisława Dziwisza. Módlmy się w jego intencji.

W czwartek – po mszy wieczornej spotkanie grupy św. Jana Pawła II

W piątek – modlimy się w intencji rodzin pragnących mieć dzieci, przez wstawiennictwo rodziców św. Jana Pawła II, sług Bożych Emilii i Karola Wojtyłów.

W przyszłą niedzielę – na mszy św.  godz. 1o.3o rocznica I Komunii Świętej. Spowiedź święta dla dzieci w sobotę od godz. 9.oo.

Przyjmujemy zapisy na wyjazd do Częstochowy 16 maja, na Apel Jasnogórski. Wyjazd o godz. 15.45 koszt 50 zł.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: Halinę Bury i Kazimierza Maja. Dobry Jezu a nasz Panie …