5 Niedziela Wielkanocna

Dziękujmy Bogu za ŚWIĘTOŚĆ Jana Pawła Wielkiego naszego Rodaka, który 10 lat temu, przez papieża Franciszka został wyniesiony na ołtarze. W swojej homilii Ojciec św. mówił, że jest to Papież Rodziny. Bo przez rodzinę idzie wielkość człowieka, państwa, świata. Niszcząc rodzinę, niszczy się społeczeństwa. Nie bał się bronić rodziny. Nie dał się zastraszyć tym, którzy już wtedy w Europie nie umieli zdefiniować czym jest Rodzina.  

 „Komunia Święta, to pełne uczestnictwo w Ofierze Jezusa Chrystusa” – św. Jan Paweł II

 

W poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i dk Kościoła, patronki Europy

We wtorek – pierwsze nabożeństwo majowe o godz. 17.3o. Zapraszamy wszystkie dzieci, ich rodziców, babcie i dziadków, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, maturzystów. Powierzajcie Panu Bogu przez Serce Maryi swoje gorące prośby. Modlić się będziemy o pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie. Za nasze rodziny,                    o dobre owoce Jubileuszu 25- lecia koronacji MB, za Ojca św., a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Znajdźcie czas dla Maryi, to Jej miesiąc.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. W tym dniu odwiedzimy chorych od godz. 9.oo, ze względu na uroczystość          w piątek Królowej Polski i pierwszą spowiedź w sobotę dla dzieci Komunijnych od godz. 9.oo do 1o.oo. W przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej na mszy świętej o godz. 10.3o i 12.oo. Prosimy, aby umożliwić dzieciom i ich rodzinom miejsce na tych mszach świętych.

W czwartek – wspomnienie św. Atanazego, bp i dk Kościoła

W piątek – Uroczystość NMP Królowej Polski. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Porządek niedzielny mszy świętych. Msza święta za Ojczyznę o godz. 12.oo. Na godz. 18.oo zapraszamy Maturzystów!

W sobotę – wspomnienie św. Floriana, męczennika, Patrona Strażaków, msza św w ich intencji  i ich rodzin o godz. 18.oo

Przyjmujemy zapisy na beatyfikację ks. Michała Rapacza.

Pożegnaliśmy w tym tygodniu naszych parafian: Helenę Oleksy i Zdzisława Kowalskiego, wieczne odpoczywanie …