5 Niedziela Wielkiego Postu

„Modlitwa jednoczy nas z Chrystusem i tym samym czyni wszystkich ludzi braćmi” – uczy nas św. Jan Paweł II

Dziękujemy ks. dr Andrzejowi za przybliżenie nam postaci nowego błogosławionego ks. Michała Rapacza. Dziś jeszcze Droga Krzyżowa  o godz. 16.15 i Gorzkie Żale o godz. 17.oo. Przyszła Niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Uroczyste poświęcenie Palm o godz. 10.15 i procesja wokół Bazyliki. Siostry Albertynki ze swymi podopiecznymi zapraszają na kiermasz prac wielkanocnych. Po Mszy świętej wieczornej o godz. 19.oo Wadowicka Droga Krzyżowa. Rozpoczniemy ją przed Bazyliką, a zakończymy przy Kościele św. Piotra. Serdecznie zapraszamy!

 

W TYM TYGODNIU:

We wtorek – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP

W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.3o

W czwartek – Modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II o godz. 17.3o. Msza św. oraz spotkanie grupy św. Jana Pawła II, zapraszamy!

W piątek – Nabożeństwo do św. Rity o godz. 17.3o. Droga Krzyżowa o godz. 8.3o, 17.oo i 18.3o.

Podczas Gorzkich Żali można złożyć ofiarę  na kwiaty do Grobu Pańskiego. W zakrystii są do nabycia Baranki Wielkanocne – dzieło pomocy Caritas /w cenie 10 zł/. Przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest  kosz na „Wielkopostny dar żywnościowy dla ubogich” naszej parafii.

Tydzień Modlitw o Ochronę Życia rozpocznie się 2, a zakończy 8 kwietnia. W niedzielę Palmową na Ołtarzu Bożego Miłosierdzia  wystawione zostaną broszury z tekstami do  indywidualnej modlitwy w tej intencji . Wobec działań parlamentu zmierzających do legalizacji aborcji,  zachęcamy do włączenia się w ten modlitewny nurt Ochrony Życia, tak bliski naszemu rodakowi Św. Janowi Pawłowi II. Zachęcamy Was Drodzy Parafianie także do Wadowickiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Szczegóły na plakatach.

16 czerwca odbędzie się jubileusz 25 – lecia koronacji obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Bazyliki i pamiętnej ostatniej wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II na rynku w Wadowicach. Te uroczystości chcemy aby były uświetnione śpiewem reaktywowanego chóru „Wadowice” pod batutą Pana Pawła Jarosza.  W związku z tymi wydarzeniami serdecznie zapraszamy chórzystów i muzyków  z tamtych lat do przygotowania oprawy muzycznej Mszy Świętej oraz koncertu sentymentalnego. Spotkanie organizacyjne i pierwsza próba odbędą się w sobotę 13 kwietnia od godziny 13.oo do 17.oo w ognisku pracy pozaszkolnej przy szkole podstawowej nr 2 w Wadowicach na ul. Sienkiewicza. Prosimy o przekazanie tej informacji wnukom, dzieciom, którzy w tamtym okresie brali udział w tych wydarzeniach, a którzy by chcieli powrócić choć na chwilę do wspomnień sprzed 25 lat. 

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: + Genowefę Jamróz, oraz  + Kazimierę Trela.  Dobry Jezu …