Poniedziałek Wielkanocny

 „Bądźcie zdecydowani iść pod prąd obiegowych poglądów …” – św. Jan Paweł II

 

Dziękujemy za piękny, wiosenny i radosny w tym roku Grób Pański przygotowany przez Pana Kościelnego i całą jego ekipę. Dziękujemy za wspaniałą posługę Służbie liturgicznej pod opieką ks. Rafała, a także podnoszący na duchu śpiew chóru parafialnego, oazy oraz powstałych na ten czas nowych chórków, pod opieką pana organisty. Jakże nie dziękować także strażakom, którzy pełnili służbę przy grobie oraz Rycerzom Kolumba i Rycerzom św. Jana Pawła II, którzy uświetniali nasze uroczystości także z pocztami sztandarowymi. Dziękujemy szczególnie Wam Drodzy Parafianie za obecność i gorącą modlitwę, którą można było nie tylko zobaczyć ale i odczuć w modlitwie.  

 

Dziś o godz. 17.45 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji oktawy. W przyszłą Niedzielę tzw. Niedziela Biała Miłosierdzia Bożego. W sanktuarium w Łagiewnikach uroczystości o godzinie 10.00.

W poniedziałek 8 kwietnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Na Mszy św. o godz. 8.oo i 18.oo przyjęcie chętnych do krucjaty modlitwy w intencji dzieci poczętych.

We wtorek – 2 kwietnia rocznica śmierci naszego Wielkiego Rodaka. Na Mszy o godz. 18.oo przyjęcie chętny do grona Rycerzy św. Jana Pawła II.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nowenną do Miłosierdzia Bożego.

W czwartek – o godz. 2o.oo – „Godzina Święta„. W tym dniu w czwartek oraz w pierwszy piątek miesiąca kancelaria będzie nieczynna ze względu na malowanie. Za utrudnienia przepraszamy!

W piątek – pierwszy miesiąca, spowiedź święta od godz. 6.oo do godz. 8.oo i od 16.oo do 18.oo. Na Mszę świętą godz. 18.oo zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas ósmych.

W sobotę – modlitwy do Niepokalanego Serca NMP w Bazylice o godz. 8.oo i 17.oo, w Rokowie o godz. 15.3o.