„Dominuje nad światem krzyż Chrystusa, sztandar nadziei dla wszystkich, którzy z wiarą przyjmują jego tajemnicę we własnym życiu.” św. Jan Paweł II

 

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Dziś o godz. 17.00 – Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym, taca zbierana na nabożeństwie jest przeznaczona na kwiaty do grobu Pańskiego. O godz. 19.00 Wadowicka Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta – Zapraszamy. Dziś świąteczny numer „Bazyliki” wraz z programem wielkiego tygodnia w naszej parafii. Siostry Albertynki z Mamami z Domu Samotnej Matki, zapraszają nas do swojego stoiska z ręcznie wykonanymi, pięknymi pracami wielkanocnymi. W środę oraz przez Triduum Paschalne kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

W środę dzień spowiedzi wielkanocnej. Spowiadać będziemy od godz. 9.00 do 12.00 oraz od godz. 15.oo do 18.oo z półgodzinną przerwą od godz. 10.15 oraz po południu od godz. 16.15. Wejdźmy z czystym sercem w przeżywanie Świąt Wielkanocnych. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę – rano, nie ma nabożeństw w Kościele i nie udziela się Komunii Świętej.

 

W Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.

O godz. 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – rozpoczęcie Triduum Paschalnego. Po zakończeniu liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy oraz I część Gorzkich Żali.

O godz. 21.00 – Godzina Święta. Adoracja potrwa do godz. 22.00

 

Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Chrystusa. Nie sprawujemy Mszy Świętej ponieważ składa Ją sam Chrystus na Krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

Adorację rozpoczniemy o godz. 6.00, o godz. 8.00 zapraszamy na Ciemną Jutrznię i Godzinę Czytań. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i rozpoczęcie nowenny   do Miłosierdzia Bożego, o poprowadzenie modlitwy o godz. 15.15 prosimy Honorową Straż nSPJ.
O godz. 17.00 – Droga Krzyżowa.

Liturgia Męki Pańskiej wraz z adoracją Krzyża o godz. 18.00.

Po zakończeniu liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego, oraz II i III część Gorzkich Żali. Na modlitwie przy Najświętszym Sakramencie będziemy trwali całą noc oraz przez całą wielką sobotę aż do Liturgii Wigilii Paschalnej. O godz. 21.00 – adoracja Rycerstwa Niepokalanej o godz. 22.00 – adoracja Oazy i Służby Liturgicznej, o godz. 23.00 – adoracja Grup Modlitewnych. Od godz. 24.00 do godz. 8.00 adoracja w ciszy dla mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii – plan jest dostępny  w gablotkach w Bazylice oraz na naszej stronie internetowej.

 

Wielka Sobota – dzień ciszy. Adoracji Chrystusa w Grobie, o godz. 8.00 zapraszamy na Ciemną Jutrznię i Godzinę Czytań.. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu, poświęcenie pokarmów od godz. 10.00 do 14.30 co pól godziny. W kaplicy w Rokowie o godz. 10.00. Przy ołtarzach bocznych będzie wystawiony kosz, do którego będzie można składać dary dla potrzebujących z kuchni św. Brata Alberta. O godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia, o godz. 15.15 – adoracja Grupy św. Jana Pawła II.
O godz. 17.00 – adoracja Róż Różańcowych.

O godz. 19.00 rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej z obrzędem poświęcenia ognia i wody oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych – przynieśmy świece. Na zakończenie uroczysta procesja rezurekcyjna – ogłoszenie Zmartwychwstania Chrystusa. 

 

W Wielkanoc i drugi dzień Świąt Msze św. jak w każdą niedziele.

W Poniedziałek Wielkanocny na Mszy św. o godz. 12.00 udzielimy sakramentu Chrztu św.

Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00.