4 Niedziela Wielkiego Postu „Laetare”

„Dzień Pański staje się dniem człowieka” – uczy nas św. Jan Paweł II

Zapraszamy dziś na Drogę Krzyżową o godz. 16.15 i Gorzkie Żale o godz. 17.oo. 

W piątek – Droga Krzyżowa o godz. 8.3o, 17.oo dla dzieci i 18.3o.

W przyszłą niedzielę ks. dr Andrzej Scąber wygłosi kazania o nowym błogosławionym ks. Michale Rapaczu, męczenniku komunizmu.   

 

W TYM TYGODNIU:

Dziś – rozpoczęliśmy nowennę do św. Józefa. Codziennie będziemy ją odmawiać po mszy świętej  o godz. 8.oo.

W środę – kancelaria nieczynna od 9.oo do 1o.oo. 

Podczas Gorzkich Żali będzie można złożyć ofiarę  na kwiaty do Grobu Pańskiego. W zakrystii są do nabycia Baranki Wielkanocne – dzieło pomocy Caritas /w cenie 10 zł/.

16 III w sobotę pielgrzymka na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 15.45, koszt 50 zł.

W tym dniu gościć będziemy o godz. 17.oo, dwie sąsiednie parafie; Tomice i Woźniki. Razem z naszymi gośćmi, będziemy modlić się do naszej Matki i Królowej, Pani Wadowic o potrzebne łaski dla nas, dla naszych rodzin, a także  dla Polski Ojczyzny naszej – o dar pokoju. Niech nasza wspólna modlitwa będzie uwielbieniem Maryi za dar koronacji przez naszego Wielkiego Rodaka św. Jana Pawła II, do której się przygotowujemy.

Zachęcamy parafian do wzięcia udziału w Nocnej Drodze Krzyżowej z Lachowic    do Sanktuarium MB w Rychwałdzie w dniu 22 marca. Szczegóły na plakatach. 

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: + Antoniego Warchoł, + Franciszka Huber, +Janinę Pytlowską i +Genowefę Aleksandrowicz,  Dobry Jezu …