6 Niedziela Zwykła

Pan Jezus wychodzi nam nieustannie na przeciw.  Obyśmy się z Nim nie minęli. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. Nasz Zbawiciel zachęca nas, abyśmy wypłynęli na głębie. Zanurzyli się w Bożym Miłosierdziu. Nie żałujmy czasu na spotkanie z Chrystusem już dziś od 13.oo do 18.oo, a także jutro i po jutrze w czasie tzw. 40-godzinnego nabożeństwa.

W TYM TYGODNIU:

W środę popielcową – dzień postu ścisłego i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Obowiązuje on osoby od 18 do 60 roku życia. Możemy pozwolić sobie tego dnia, z miłości do Pana Jezusa, na jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje osoby od 14 roku życia. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 6.oo, 7.oo, 8.oo, 1o.oo, 16.3o i 18.oo. Kancelaria w tym dniu nieczynna. Składka przeznaczona jest na ofiary toczących się wojen.

W piątek – możemy spotkać Pana Jezusa naszego Mistrza na nabożeństwach Drogi Krzyżowej o godz. 8.3o, 17.oo dla dzieci i 18.3o.

W sobotę – o godz. 17.oo nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Będziemy gościć parafię Chocznia i Tłuczań ze swymi duszpasterzami. Niech nie zabraknie – gorąco Was prosimy – nas domowników tej świątyni i świadków miłości Naszej Matki i Królowej.

W niedzielę – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.oo. Wygłosi je dla nas ks. diakon Michał. Traktujmy je jako nauki rekolekcyjne. W tym roku jak już wiecie od 9 czerwca przeżywać będziemy misje parafialne.

Dziękujemy za ofiarę złożoną na zakony kontemplacyjne w wysokości 5853 zł.

Przyjmujemy zapisy na Jasną Górę do Matki Bożej 16 lutego. Wyjazd o godz. 15.45, koszt 50 zł.

Ks. Proboszcz ogłasza dla szkół podstawowych Konkurs na najpiękniejszy obraz MB przed uroczystością 25- lecia koronacji MB Nieustającej Pomocy zatytułowany; „Namaluj obraz Maryi swoim sercem”. Prace prosimy przynosić do końca Wielkiego Postu do swoich katechetów.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: + Stanisławę Stawową. Wieczne odpoczywanie …