„Bardzo ważna w rodzinie jest rozmowa o wszystkim, nawet o małych sprawach.” św. Jan Paweł II

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

Dziękujmy dziś Bogu za błogosławioną rodzinę Ulmów i prośmy przez ich wstawiennictwo o uświęcenie naszych rodzin. O ożywienie naszej wiary, nadziei i miłości, by nigdy nie brakowało nam czasu na wspólną rozmowę.

Pragnę podziękować dziś wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego wystroju naszej świątyni na święta oraz wybudowania tegorocznej szopki. Jest to zasługa Pana Kościelnego Rafała i jego pomocników oraz Pani Joli i jej rodziny. Bóg Zapłać, że radują się nie tylko oczy, ale i serce. Dziś jeszcze o godz. 17.oo Nieszpory na zakończenie starego roku z kazaniem podsumowujący ten rok. o godz. 18.oo Msza święta dziękczynna. 

 

Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy 2024 rok. Msze św. w porządku niedzielnym. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O godz. 2o.oo „Godzina Święta” i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz  za kapłanów. W pierwszy piątek miesiąca, spowiedź święta rano od godz. 6.00 do godz. 8.00 oraz od godz. 16.oo do 18.oo. Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16.3o. 

W najbliższą sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy Was kochane dzieci, młodzieży, drodzy Parafianie do Orszaku Trzech Króli, który w tym roku wyruszy z naszej Bazyliki do kościoła św. Piotra. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanego Serca NMP o godz.17.oo. W Rokowie – bardzo prosimy odmówić różaniec przed mszą św. o godz. 8.3o. Msza św. wynagradzająca będzie odprawiona 28 stycznia o godz. 18.oo. Już dziś zapraszamy Was Drodzy Parafianie z Rokowa, na nabożeństwo ku czci MB Nieustającej Pomocy. 

14 stycznia zapraszamy na opłatek wszystkie Róże Różańcowe – także tę najmłodszą różę rodzin – na godzinę 15.oo. Natomiast 21 stycznia gościć będziemy z kolędami chór i orkiestrę z Sanktuarium Jana Pawła II z Krakowa, który zaprasza nas   do wspólnego kolędowania po Mszy św. o godz. 18.oo.

W tym tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian śp.: + Małgorzatę Sikorę, + Andrzeja Świętozielskiego, + Ryszarda Sobalę. Wieczne odpoczywanie …