„Życie ludzkie jest bezcenne, ponieważ jest Darem Boga, którego miłość nie ma granic. A kiedy Bóg daje życie, daje je na zawsze.” św. Jan Paweł II

IV Niedziela Adwentu

Przeżywamy dziś dzień Wigilii Bożego Narodzenia. Obowiązuje dziś zwyczajowy post. Msza świętą Pasterska w Bazylice o godz. 24.00, w kaplicy w Rokowie o godz. 22.00. Składka na pasterce przeznaczona jest na fundusz SOS – obrony życia. 

Jutro – Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msze święte w porządku niedzielnym. W drugi dzień Świąt – św. Szczepana, tradycyjna składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Msze św. także jak w niedzielę.

W przyszłą niedzielę Świętej Rodziny; Jezusa, Maryi i Józefa, wprowadzone zostaną do naszej parafii relikwie bł. Rodziny Ulmów. Pragniemy wraz z ks. Andrzejem Scąbrem – który je wprowadzi – aby była to niedziela odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Dlatego prosimy, aby w miarę możliwości małżonkowie razem byli w kościele. O godz. 17.oo Nieszpory na zakończenie starego roku z kazaniem podsumowujący ten rok. O godz. 18.oo Msza święta dziękczynna.

Po świętach rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie czyli kolędę. Prosimy, aby przygotować Krzyż, świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież niech przygotuje zeszyty do religii, jeśli katecheci prowadzą. Całą rozpisaną kolędę znajdziecie w nowym numerze naszej gazetki parafialnej, a także na stronie internetowej. Chcemy z Wami się spotkać, aby wzajemnie umocnić swoją wiarę i więź naszej wspólnoty parafialnej. 

Prosimy Was gorąco o krótkie wspomnienia z 16 czerwca 1999 roku oraz zdjęcia. W czasie Świąt będzie więcej czasu.

W tym tygodniu pożegnaliśmy parafianina śp.: Aleksandra Słowika, Antoniego Markielowskiego, Waldemara Mielczarskiego.

Wieczne odpoczywanie …