„Adwent to czas radości, albowiem pozwala przeżywać na nowo oczekiwanie na najradośniejsze wydarzenie w historii: narodziny Syna Bożego z Dziewicy Maryi” św. Jan Paweł II

III Niedziela Adwentu

Niedziela Gaudete – Bracia i Siostry radujcie się, Bóg narodzi się z Dziewicy Maryi. Pan jest blisko. Rozpoczęliśmy nowennę do Dzieciątka Jezus. Roraty codziennie o godz. 6.oo i 18.oo. Ostatnie roraty dla dzieci w piątek o godz. 18.oo. Dziś o godz. 17.00 nasz rodak ks. Jarosław Nowak poprowadzi nabożeństwo maryjne i odprawi mszę św. wieczorną z kazaniem. 

W piątek – Odwiedziny chorych od godz. 9.oo, prosimy zgłaszać nowe osoby. Wieczorem o godz. 17.3o nowenna do św. Rity.
W naszej parafii spowiedź adwentowa w sobotę od godz. 8.3o – do 12.oo /z przerwą od 1o.15 do 1o.45/ oraz od 15.oo do 18.oo /z przerwą od 16.3o do 17.oo/. Nie odkładajcie prosimy spowiedzi na niedzielę. Kancelaria nieczynna.

Wigilia w tym roku w przyszłą niedzielę. Rozpocznijmy ją modlitwą, odczytaniem fragmentu Ewangelii św. Łukasza o Bożym Narodzeniu. Niech nie zabraknie wspólnego łamania się opłatkiem, życzeń, a może i wzajemnych przeprosin  w gronie najbliższych. Pamiętajmy także o naszych bliskich zmarłych. Niech zakończeniem wspólnej wieczerzy będzie kolędowanie. Msze św. do południa,  jak w każdą niedzielę – ostatnia o godz. 12.oo. Msza świętą Pasterska w Bazylice   o godz. 24.00, w kaplicy w Rokowie o godz. 22.00. Składka na pasterce przeznaczona jest na fundusz SOS – obrony życia. W poniedziałek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze święte w porządku niedzielnym.

W zakrystii, są do nabycia duże i małe świece Caritas.

Jeszcze w tym tygodniu trwa nasza akcja „Paczuszka dla maluszka”, oraz zbiórka żywności dla biedniejszych rodzin z naszej parafii.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp.: Helenę Klink, Barbarę Sławską, Pawła Opidowicza, Wieczne odpoczywanie …