Człowiekowi, który, wznosząc się ponad codzienne sprawy, szuka łączności z Bogiem, Adwent, a przede wszystkim Boże Narodzenie przypominają, że to Bóg podjął inicjatywę, by wyjść mu naprzeciw” św. Jan Paweł II

II Niedziela Adwentu

Druga zapalona świeca na wieńcu adwentowym przypomina, że czas jest krótki, przygotujmy nasze serca na przyjście Pana, który jest już blisko. Po mszy świętej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Roraty codziennie o godz. 6.oo i 18.oo

Dziś jeszcze o godz. 17.3o nabożeństwo za nasze rodziny przez wstawiennictwo sług Bożych Emilii i Karola Wojtyłów.

W przyszłą niedzielę ostatnie nabożeństwo do MB w tym roku o godz. 17.00 poprowadzi nasz rodak ks. Jarosław Nowak i odprawi mszę św. wieczorną z kazaniem.

 

 

KALENDARZ LITURGICZNY

w środę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

w czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i dk Kościoła. Ks. Krzysztof zaprasza wspólnotę św. Jana Pawła II na nabożeństwo ku czci św. Patrona o godz. 17.30, a po Mszy św. na spotkanie.

W zakrystii, są do nabycia duże i małe świece Caritas wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

Przypominamy także o naszej akcji „Paczuszka dla maluszka”, oraz o zbiórce żywności dla biedniejszych rodzin z naszej parafii.

Przyjmujemy zapisy na wyjazd do Częstochowy 16 grudnia o godz. 15.45, koszt 50 zł. 

Drodzy Rodzice; „pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie”, Pan Jezus zaprasza Was na roraty wraz z dziećmi. Katechetów prosimy o przypominaniu na lekcjach religii co to jest Adwent, co to Roraty?

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp.: Bożenę Tatkę, Halinę Nóżka, Henryka Liszkę, Ludwika Wodniaka i Danutę Krajewską.

Wieczne odpoczywanie …