Pomóż przezwyciężyć grozę zła, które tak łatwo zakorzenia się w sercach współczesnych ludzi – zła, które w swych niewymiernych skutkach ciąży już nad naszą współczesnością…” św. Jan Paweł II

 

I Niedziela Adwentu

Adwent, to czas radosnego oczekiwanie na przyjście Pana. Przygotowuje nas do Świąt Bożego Narodzenia. Czuwamy razem z Maryją na Roratach. W naszej parafii msze roratnie o godz. 6.oo i 18.oo szczególnie dla dzieci. W tym roku ze św. Franciszkiem z Asyżu. Jego relikwie stoją teraz na ołtarzu.

 

KALENDARZ LITURGICZNY

w poniedziałek wspomnienie św. Barbary, patronki górników, 

w środę – św. Mikołaja, biskupa, wielkiego przyjaciela dzieci i nie tylko,

w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, wielkiego piewcy Maryi, o godz. 20.00 – Godzina Święta, adoracja Pana Jezusa i modlitwy o powołania.

w piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dodatkowa Msza św. o godz. 1o.oo oraz 12.oo – GODZINA ŁASKI którą obiecała nam Maryja. Na mszy świętej wieczornej poświęcenie medalików dla dzieci klas komunijnych.

w sobotę – zapraszamy rodziców klas III na warsztaty o wychowaniu, do salki w Domu Parafialnym o godz. 1o.oo.

 

Są już do nabycia w zakrystii, duże i małe świece Caritas na stół wigilijny. Nad obrazem bł. ks. kardynała Wyszyńskiego widzimy św. Ignacego Loyole, to odnowiony obraz z feretronu, z drugiej strony MB Różańcowa ze św. Dominikiem.

 

W okresie Adwentu wolontariusze ze Szkoły Podstawowej Nr 4 serdecznie zachęcają do włączenia się   w akcję charytatywną „Paczuszka dla maluszka”. Jest to zbiórka pieluch i innych artykułów kosmetycznych dla niemowląt. W naszym kościele, przy ołtarzu św. Antoniego, znajduje się choinka z papierowymi bombkami, na której znajdują się informacje o akcji. Każdy, kto zechce pomóc, zabiera taką bombkę. Stanowi to jednocześnie zobowiązanie do samodzielnego przygotowania paczuszki lub przekazania dobrowolnej darowizny na ten cel. Dary pozostawione pod choinką, zostaną następnie przekazane naszym podopiecznym. 

Natomiast do stojących koszy przy ołtarzach, jak co roku, można składać świeże dary spożywcze dla biedniejszych z naszej parafii. Koło Charytatywne w naszym imieniu zrobi paczki żywnościowe. 

 

Przyjmujemy zapisy na wyjazd do Częstochowy 16 grudnia o godz. 15.45, koszt 50 zł. 

 

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły śp.: Agnieszka Gutkowska, Andrzej Drzewuszewski, Janina Tańcula, Marek Szafarz,  Dobry Jezu a nasz Panie …