„UBODZY, IDŹCIE DO UBOGICH, ABY CHRYSTUS ZOSTAŁ POZNANY I PRZYJĘTY.”św. Jan Paweł II

33 Niedziela zwykł

Dzisiaj imieniny naszej parafii. Odpust ku czci Ofiarowania NMP. Wsłuchajmy się w Słowo Boże głoszone przez Ojca Przeora i chciejmy nim żyć na codzień. O godz. 17.oo nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy pod przewodnictwem ks. Bogusława Zająca. Jeśli rodzina chciałaby przyjąć obraz Matki Bożej, to czeka na Was w kaplicy św. Rodzin, przy chrzcielnicy. Najlepiej zabrać Go po mszy św. wieczornej i przynieść na następny dzień na mszę św. wieczorną. Dziś nowy numer gazetki parafialnej.

W ubiegłą niedzielę na Hospicjum dla ludzi starych  i chorych złożyliście prawie 7 000 złotych. Bóg Zapłać za wielkie serce!

 

KALENDARZ LITURGICZNY

Jutro /w poniedziałek/na Karmelu suma odpustowa ku czci św. Rafała Kalinowskiego o godz. 18.oo.

we wtorek – wspomnienie Ofiarowania NMP, imieniny ks. Janusza,

w środę – wspomnienie św. Cecylii patronki organistów oraz schól i chórów kościelnych, którym składamy serdeczne życzenia i polecamy w naszych modlitwach. O godz. 17.3o modlitwy do św. Rity i msza święta.

w piątek – wspomnienie św. Andrzeja i męczenników wietnamskich,

w sobotę – wspomnienie  św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Miała 18 lat, gdy swych adwersarzy pokonała udowadniając prawdziwość chrześcijaństwa, i doprowadziła wielu z nich do wiary w Chrystusa. Bito ją, morzono głodem łamano kości kołem. Ostatecznie z wyroku cesarza została ścięta. 

w przyszłą niedzielę – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

 

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp.: Maria Książek i Edward Elżbieciak. Dobry Jezu a nasz Panie …