Chrystus jest Królem, który po ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu panuje w sercach wiernych, dzięki miłosierdziu i przebaczeniu” św. Jan Paweł II

Chrystusa Króla Wszechświata

Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Niedziela ta kończy rok liturgiczny. Dziś także przypada rocznica śmierci infułata ks. Kazimierza Sudera, byłego proboszcza.

 

KALENDARZ LITURGICZNY

w czwartek święto św. Andrzeja apostoła 

w piątek – pierwszy miesiąca, spowiedź święta od godz. 6.oo do 8.oo i od godz. 16.oo do 18.oo. W tym miesiącu odwiedziny chorych przed świętami 22 grudnia. Prosimy powiadomić chorych.

w sobotę – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po mszy świętej o godz. 8.oo, o 16.oo w Rokowie i o godz. 17.oo wieczorem w Bazylice. 

Są już do nabycia w zakrystii, duże i małe świece Caritas na stół wigilijny.

Zapraszamy rodziców klas III na warsztaty rodzinne o wychowaniu, do salki w Domu Parafialnym 9 grudnia o godz. 1o.oo. Informacje na stronie internetowej; RODZINA PRZEDE WSZYSTKIM.

Dziękujemy Panu Bogu za nowo powstały Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II, zachęcamy chętnych mężczyzn do wstępowania w jego szeregi, a przygotowujemy się do utworzenia żeńskiego Bractwa Matki Bożej. Chętne osoby   prosimy o zgłaszanie się do ks. proboszcza.

 

 

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp.: Maria Teresa Zając, Arkadiusz Chudziak, Dobry Jezu a nasz Panie …