„Świadoma i dobrowolna decyzja pozbawienia życia niewinnej istoty ludzkiej jest zawsze złem z moralnego punktu widzenia i nigdy nie może być dozwolona ani jako cel, ani jako środek do dobrego celu” – uczy Jan Paweł II

 

Uroczystość św. Jana Pawła II

Przeżywamy dziś Uroczystość św. Jana Pawła II. Witamy wśród nas ks. prof Piotra Majera  z Uniwersytetu JPII w Krakowie, konsultora Rady Prawnej Konferencji Episkopatu Polski. 

Wieczorem o godzinie 17.oo zapraszamy Was Drodzy Parafianie na nabożeństwo różańcowe połączone z nowenną przed uroczystością 25-lecia koronacji Matki Bożej. Na tym nabożeństwie poświęcenie róż i ku czci św. Rity (czerwone) i ku czci św. Jana Pawła II (białe). O godz. 18.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. Marka Kasperkiewicza, naszego rodaka.

Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 zapraszamy!

 

 TYM TYGODNIU:

w sobotę – święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Po mszy wieczornej o godz. 18.oo zapraszamy chętnych mężczyzn na spotkanie organizacyjne Rycerzy św. Jana Pawła II.

w przyszłą niedzielę – kazania w naszej parafii wygłosi Ojciec Mirosław Zięba, karmelita z Usola na Syberii i będzie prosił nas o pomoc po mszach świętych.

Dziękujemy za ofiarę złożoną w ubiegłą niedzielę z okazji Dnia Papieskiego. Ofiarowaliście 8241 zł, 51 groszy i 20 euro. Bóg Zapłać!

Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. 

Dziś także nowy numer gazetki parafialnej.

 

 

Módlmy się za rodziny, które goszczą Maryję w swoich domach oraz polecajmy naszą zmarłą parafiankę śp. Monikę Zajda, Miłosierdziu Bożemu: Pod Twoją obronę …