„Świętość jest darem i zadaniem zakorzenionym w chrzcie i bierzmowaniu, powierzonym wszystkich członkom Kościoła w każdej epoce” św. Jan Paweł II

30 Niedziela zwykła

 

Gościmy dziś w naszej parafii ojca Mirosława Ziębę, karmelitę z Usola na Syberii. Głosi Słowo Boże i jako Misjonarz na tamtych terenach oczekuje naszego wsparcia. 

W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 6.oo, 7.3o, 9.oo, 10.3o i 18.oo. Na cmentarzu parafialnym msza św. o godz. 9.oo. Procesja na cmentarzu parafialnym o godz. 14.oo, po procesji również msza święta. Na cmentarzu komunalnym msza św. o godz. 11.oo i 13.oo. Procesja żałobna po cmentarzu komunalnym o godz. 14.oo.
W dzień zaduszny dodatkowa Msza św. na cmentarzu komunalnym o godz. 11.oo. Po południu o godz. 17.oo procesja żałobna oraz różaniec  z wypominkami po Bazylice. Zapraszamy.
Od 3 do 8 listopada o godz. 17.3o różaniec z wypominkami za zmarłych.

 

TYM TYGODNIU:

w Dzień Zaduszny – Godzina Święta za zmarłych kapłanów. Przypada w tym dniu rocznica śmierci ks. Jacka Pietruszki. 

w piątek – pierwszy miesiąca, spowiedź św. od godz. 6.oo do 8.oo i od godz. 16.oo do 18.oo. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 16.3o. o godz. 17.3o różaniec za zmarłych wypominanych w naszej Bazylice. 

Odwiedziny chorych w piątek i w sobotę od godz. 9.oo.

w pierwszą sobotę miesiąca – wspomnienie św. Karola Boromeusza, patrona naszego Papieża. Nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP, rano po Mszy św o godz. 8.oo i wieczorem o godz. 17.oo. W Rokowie o godz. 15.3o. 

W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem festiwal ciast i zbiórka datków na rzecz małej LENKI, która potrzebuje pomocy na operację nóżek w USA, koszt 450 tysięcy. Dziewczynka jest już po 16 operacjach i odważnie zaczyna chodzić.  

 

Módlmy się za Lenkę, za rodziny, które goszczą Maryję w swoich domach oraz polecajmy zmarłych parafian, którzy odeszli od nas do wieczności w tym tygodniu śp.; Pawła Bruzdę, Andrzeja Hucisko, Marię Herbut, Józefę Mikę, Irenę Zamysłowską, Mirosława Kondak: Pod Twoją obronę …