Młodość to czas, w którym człowiek odczuwa największą potrzebę akceptacji i wsparcia – św. Jan Paweł II

Dziś 23 Dzień Papieski. Pomagamy młodzieży z biedniejszych rodzin z całej Polski, aby mogła studiować i służyć bliźnim na wzór św. Jana Pawła II.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii Uroczystość św. Jana Pawła II. Kazania wygłosi i sumę odpustową  o godz. 12.00 odprawi ks. prof Piotr Majer z Uniwersytetu JPII w Krakowie, konsultor Rady Prawnej Konferencji Episkopatu Polski. Wieczorem o godzinie 17.oo (wyjątkowo pół godziny wcześniej) nabożeństwo różańcowe połączone z nowenną przed uroczystością 25-lecia koronacji Matki Bożej.               O godz. 18.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. Marka Kasperkiewicza, naszego rodaka. Serdecznie zapraszamy!

 TYM TYGODNIU:

w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. 45 rocznica wyboru św. Jana Pawła Wielkiego na Stolicę Piotrową w Rzymie. Wyjazd na Jasną Górę o godz. 15.45.

we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego bp i męczennika

we środę – święto św. Łukasza Ewangelisty. Imieniny naszego ks. Łukasza – seniora wikariuszy. Z okazji imienin prośmy dla Niego o Boże błog. zdrowie opiekę MB i św.  Patrona. W czasie nowenny zapraszamy na mszę św. w Jego intencji.

w piątek – Uroczystość św. Jana z Kęt, głównego patrona archidiecezji krakowskiej. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne, a wypominki jednorazowe prosimy wrzucać do puszki stojącej na ołtarzu w kaplicy chrzcielnicy  św. Jana Pawła II. 

Wspólnotę św. Jana Pawła II zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Patrona w czwartek 19 października o godz. 17.30. Po Mszy św. spotkanie w Domu Parafialnym.

 

 

Módlmy się za rodziny, które przyjmują Cudowny Obraz Matki Bożej w swoich domach oraz polecajmy naszą parafiankę śp. Magdalenę Szczerbowską, która odeszli do wieczności w tym tygodniu: Zdrowaś Maryjo …

Rycerze Kolumba z Wadowic dziękują wszystkim darczyńcom, którzy swoją hojnością i szczodrością wsparli Dom Samotnej Matki im. Emilii Wojtyłowej w naszym mieście, w czasie peregrynacji ikony św. Józefa. Zebrano 4275 zł i 50 gr. Za ten piękny dar serca wszystkim donatorom Bóg Zapłać. 1200 zł dołożyli Kolumbowie.