Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną.” 

– św. Jan Paweł II

 

26 Niedziela Zwykła

 

Ks. Abp Marek, kieruje dziś do nas krótkie słowo. Zachęca nas do modlitwy za Ojczyznę przed zbliżającymi się wyborami oraz w intencji Synodu, który rozpocznie się niebawem w Rzymie.

Po mszach świętych adoracja Pana Jezusa z racji pierwszej niedzieli miesiąca. O godz. 17.15 wprowadzenie Ikony św. Józefa do naszej Bazyliki i pierwszy różaniec, który poprowadzą Rycerze Kolumba w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Przez cały miesiąc nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. W tym tygodniu zapraszamy codziennie na różaniec i wieczorną Mszę św. związaną z peregrynacją Ikony św. Józefa. Prośmy Oblubieńca NMP, aby pomógł nam dobrze przeżyć 25-lecie koronacji Jej cudownego obrazu. Zakończenie peregrynacji w sobotę 7 października podczas Mszy św.  o godz. 12:00. 

Dzieciom będą rozdawane na nabożeństwach styropianowe paciorki, który każdy może dla Maryi pięknie przyozdobić i odmówić jeden dziesiątek różańca w swoim domu. Na koniec miesiąca z tych paciorków złożymy różaniec, który dzieci zaniosą Matce Najświętszej w dzień koronacji 16 czerwca 2024 roku.

 

 TYM TYGODNIU:

w poniedziałek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

w środę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

w czwartek – wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia. O godzinie 20.oo Godzina Święta w intencji powołań kapłańskich z naszej parafii.

W piątek – pierwszy miesiąca – spowiedź święta od godz. 6.oo do 8.oo i od godz. 16.oo do 18.oo. odwiedziny chorych w piątek i sobotę od godz. 9.oo., a o godz. 16.3o dodatkowa msza św. O Najświętszym Sercu Pana Jezusa.

w sobotę – wspomnienie NMP różańcowej. Nabożeństwa do Niepokalanego Serca NMP po mszy św. o godz. 8.oo, o godz. 17.oo oraz w Rokowie o godz. 16.oo

W niedzielę na mszy świętej o godz. 10.30 poświęcenie różańców dla klas III i procesja różańcowa do pięciu ołtarzy. Spotkanie z rodzicami w środę po mszy świętej wieczornej. Ołtarze niech przygotują; pierwszy, rodzice dzieci komunijnych, drugi – róże różańcowe, trzeci – oaza, czwarty – Godzina Święta. 

Módlmy się za rodziny, które przyjmują swoją Matkę Bożą w rodzinach oraz polecajmy tych parafian, którzy odeszli do wieczności w tym tygodniu:  śp. Honoratę Zając. 

Pod Twoją Obronę … Wieczne odpoczywanie …