Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy.” – św. Jan Paweł II

24 Niedziela Zwykła

Dziś 31 Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wieczorem o godz. 18.oo rozpoczynamy naszą nowennę modlitw przed uroczystościami 25- lecia koronacji Matki Bożej. Dziś modlitwie przewodniczył będzie ks. Prałat Stanisław Mika nasz Rodak. Po Mszy odmówimy różaniec, tajemnice światła. Serdecznie zapraszamy Was Drodzy Parafianie do wspólnej modlitwy! Przed kościołem trwa kwesta na pomoc Bartusiowi.

 TYM TYGODNIU:

w poniedziałek – święto św. Stanisław Kostki, zakonnika, patrona Polski i patrona ks. prałata Stanisława, byłego proboszcza, polecajmy Jego osobę w naszych modlitwach.

w środę – święto świętych męczenników wietnamskich Andrzeja i Towarzyszy.

w czwartek – święto św. Mateusz apostoła i ewangelisty.

w piątek – nabożeństwo i msza św. z poświęceniem róż ku czci św. Rity o godz. 17.30.

w sobotę – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietralciny, kapłana.

30 września o godz. 8.oo organizujemy wyjazd do Łagiewnik dla Róż Różańcowych i wszystkich chętnych. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Powrót po Koronce do Bożego Miłosierdzia.

Od 1 do 7 października będziemy gościć w naszej parafii ikonę św. Józefa, Rycerzy Kolumba. W przyszłą niedzielę zostaną podane szczegóły naszych modlitw.

Przygotowujemy się do dwudziestej piątej rocznicy koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, przez  św. Jana Pawła II. Główne uroczystości przewidujemy 16 czerwca 2024 roku o godz. 12.00. Z tej okazji wędruje po naszych rodzinach Maryja w swojej kopii obrazu. Módlmy się za rodziny, które goszczą swoją Matkę i Królową u siebie oraz polecajmy tych parafian, którzy odeszli do wieczności w tym tygodniu:                  

śp. Henryka Owczarek, Kazimierę Widlarz, Irenę Jamróz. Prośmy by Maryja wprowadziła ich do nieba.  Pod Twoją Obronę … Wieczne odpoczywanie …