„Życie uczy nas, że miłość, miłość małżeńska jest zawsze szczególną próbą całego życia. Nie wtedy jest wielka i prawdziwa, kiedy zdaje się łatwa i przyjemna. Wtedy, gdy potwierdza się w próbach życia…” – św. JPII

23 Niedziela Zwykła

Dziś beatyfikacja Rodziny Ulmów w Markowej. Łączmy się z pielgrzymami naszej parafii, także na dzisiejszej adoracji, i módlmy się gorąco za rodziny naszej parafii, za te które przyjmują Obraz Matki Nieustającej Pomocy i jako wielka rodzina parafii przygotowują się na Jej 25-lecie koronacji. Polecajmy także tych, którzy nie mają czasu dla swojej Matki i Królowej. 

W przyszłą niedzielę 17 września o godz. 18.oo rozpoczynamy szczególną nowennę modlitw przed naszymi uroczystościami. Będziemy zapraszać naszych  rodaków. W tym miesiącu Mszy św. Przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ks. Prałat Stanisław Mika. Po Mszy św. odmówimy różaniec tajemnice świata. Serdecznie zapraszamy Was Drodzy Parafianie do wspólnej modlitwy!

 

TYM TYGODNIU:

w środę – św. Jana Chryzostoma, po mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną. 

w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy św. Jana Pawła II. Zapraszamy!

w piątek – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej

w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża  i Cypriana bp. Zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów i lektorów oraz chętnych na godz. 9.oo.

w przyszłą niedzielę – 31 Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Suma o 11.30.

 

Organizujemy pielgrzymkę do Mogiły 14 wrzenia o godz. 13.00, koszt 50 zł, oraz na Jasną Górę 16 września wyjazd o godz. 15.45 koszt 50 zł.

30 września natomiast o godz. 8.oo wyjazd do Łagiewnik dla Róż Różańcowych i wszystkich chętnych. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

 

Armia Pomocy Dzieciom wraz z rodzicami Bartusia Małysy z Bachowic zapraszają Parafian na kiermasz ciast w dniu 17 września przy naszej Bazylice. Pomóżmy wspólnie w zbiórce środków na kosztowną operację odbudowującą ucho i przywracającą słuch. Dobro wraca! Osoby, które chciałyby przekazać upieczone ciasto mogą je przynieść do SP nr 5 na oś. Kopernika w sobotę 16 września między 12.00 a 14.00. Bóg Zapłać.

 

Miłosierdziu Bożemu polecajmy naszych zmarłych parafian:

śp. Marię Kruliczak i śp. Zofię Piekarczyk.

Dobry Jezu a nasz Panie …