„Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne… Tylko dziś jest twoje” – św. Jan Paweł II

22 Niedziela Zwykła

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, wspominamy św. Grzegorza Wielkiego, papieża i dk Kościoła.

W tym tygodniu rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny. Msza św. dla młodzieży szkół średnich i zawodowych o godz. 9.oo, natomiast dla szkół podstawowych o godz. 16.oo. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie tornistrów dla pierwszaków.

Z okazji 770 rocznicy kanonizacji św. Stanisława BM na prośbę Archidiecezji Krakowskiej Penitencjaria Apostolska udzieliła możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami: przez uczestników metropolitalnej pielgrzymki jubileuszowej do Rzymu i Asyżu (6-8 września br.) oraz przez tych, którzy pozostawszy w kraju w czasie jej trwania nawiedzą miejsca związane ze świętym życiem naszego Patrona: Katedrę na Wawelu oraz Sanktuarium męczeństwa św. Stanisława w Krakowie na Skałce.

W TYM TYGODNIU:

w czwartek o godz. 20.00 – „Godzina Święta” za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a szczególnie za ks. Rafała i ks. Diakona Michała, którzy rozpoczęli posługę w naszej parafii.

w piątek – święto Narodzenia NMP dawniej Matki Bożej Siewnej.

w przyszłą niedzielę o godz. 17.3o – nabożeństwo za rodziny oraz dar potomstwa przez wstawiennictwo Sług Bożych; Emilii i Karola Wojtyłów.

Wyjazd na beatyfikację Rodziny Ulmów o godz. 3.00 z placu za Strażą Pożarną, tam gdzie wyjeżdżają autobusy na Jasną Górę. Koszt 60 zł. Są przygotowane dla każdej osoby wejściówki. Jest też zagwarantowany parking. Nie wiadomo jednak jak daleko dojedziemy. Największa odległość od wejścia na plac to 4 km. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszamy!

Organizujemy także pielgrzymkę do Mogiły 14 wrzenia o godz. 13.00, koszt 50 zł, oraz na Jasną Górę 16 września wyjazd o godz. 15.45 koszt 50 zł

Armia Pomocy Dzieciom wraz z rodzicami Bartusia Małysa z Bachowic zapraszają Parafian na kiermasz ciast w dniu 17 września n przy naszej Bazylice. Pomóżmy w wspólnie w zbiórce środków na kosztowną operację odbudowującą ucho i przywracającą słuch. Dobro wraca! Osoby, które chciałyby przekazać upieczone ciasto mogą je przynieść do SP nr 5 oś. Kopernika w sobotę 16 września między 12.00 a 14.00.

17 września w niedzielę o godz. 18.oo rozpoczniemy nasze modlitewne przygotowanie do 25-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy przez św. Jana Pawła II. Mszy św. Przewodniczył będzie i kazanie wygłosi nasz rodak ks. Prałat Stanisław Mika. Potem odmówimy tajemnice światła różańca świętego.