„Nie utraćcie swego „smaku” smaku chrześcijan, smaku Ewangelii”   św. Jan Paweł II

18 Niedziela Zwykła

Dziś Niedziela Przemienienia Pańskiego, pierwsza niedziela miesiąca, po mszy św. adoracja Pana Jezusa w Eucharystii. W Lizbonie Msza św. z Ojcem Świętym Franciszkiem na zakończenie Światowych dni Młodzieży. Św. Jan Paweł II patronuje z nieba tym szczególnym dniom ludzi młodych i był tam przyzywany.

      W TYM TYGODNIU:

  • we wtorek – wspomnienie św. Dominika, kapłana
  • w środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  • w czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. O godz. 17.3o nabożeństwo za rodziny i o dar potomstwa przez wstawiennictwo sług Bożych Emilii i Karola Wojtyłów
  • w piątek – wspomnienie św. Klary, dziewicy

Przyjmujemy zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej, na wyjazd na Jasną Górę 16 sierpnia o godz. 15.45 w cenie 50 zł, oraz do Kalwarii Zebrzydowskiej na odpust zaśnięcia NMP 18 sierpnia o godz. 13.00, w cenie 25 zł.

Przyjmujemy także zapisy na wyjazd 10 września na beatyfikację Rodziny Ulmów. Prosimy do końca tygodnia podjąć decyzję, koszt 60 zł.

W tym tygodniu Obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy powędruje ulicą Krasińskiego, następnie, ul. Iwańskiego, ul. Słowackiego i ul. Sadową. Za wszystkie rodziny, które Maryja odwiedza odprawiamy Mszę św. w każdą środę na nowennie. Dziękujemy za wszelkie ofiary, które składacie.