„Chrystus żąda od was, abyście szli pod prąd” –  św. Jan Paweł II

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Dziś w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. 

O godz. 12.oo Msza św. Prymicyjna ks. Artura Kulaka, który posługiwał do tej pory jako diakon w naszej parafii. 

W przyszłą niedzielę o godz. 12.oo – Uroczystość Odpustowa ku czci MB Nieustającej Pomocy, połączona z jubileuszem 60-lecia święceń kapłańskich ks. Infułata Jakuba Gila oraz jego rocznika z ks. Kardynałem Stanisławem Dziwiszem.
W czasie Eucharystii ks. Kardynał poświęci sztandar Rycerzy Kolumba naszej parafii, a na zakończenie pobłogosławi obrazy MB Nieustającej Pomocy, które powędrują do naszych rodzin. Przez cały rok Jubileuszu przygotowując się do 25- lecia koronacji obrazu przez św. Jana Pawła II, będziemy modlić się  z Maryją w intencji naszej Parafii, a na początku czerwca przyszłego roku odprawimy Misje Parafialne.

W TYM TYGODNIU:

We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 6.oo, 7.3o – także w Rokowie.
O godz. 9.oo – Uroczysta Eucharystia, po której wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami miasta do kościoła św. Piotra. Wieczorem nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.45 i o godz. 18.oo Msza święta. Procesja w czasie Oktawy Bożego Ciała
po Mszach świętych o godz. 18.oo. Zapraszamy Was bardzo serdecznie Drodzy Parafianie
do udziału w procesji. Niech to będzie wyznanie naszej wiary. Zapraszamy dzieci komunijne, sypiące kwiaty, dzwoniące na dzwoneczkach, niosących feretrony. Pierwszy ołtarz przy kościele, prosimy o przygotowanie Dzieci Komunijne, drugi przy siostrach Nazaretankach prosimy siostry i okolicznych mieszkańców. Okazja do spowiedzi przed Bożym Ciałem, w środę od godz. 17.3o.

W sobotę, o godz. 17.3o – nabożeństwo w intencji rodzin i o dar potomstwa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i Jego rodziców Sług Bożych Emilii i Karola Wojtyłów.

Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa – odmawiamy codziennie o godz. 17.45 w kaplicy Matki Bożej przed schowaniem Najświętszego Sakramentu po całodziennej adoracji.

W ramach przygotowań do 700-lecia Wadowic Fundacja Kulturalny Szlak zaprasza na wyjątkowy koncert zatytułowany „Muzyka z czasów Marcina Wadowity”. W sobotę /10 czerwca/ po Mszy
św. wieczornej około godz. 19.oo. Szczegóły na plakatach. Wstęp wolny.

Wyjazd na Apel Jasnogórski w piątek 16 czerwca o godz. 15.45, koszt 45 zł. Zapraszamy.

Próba sypania kwiatów przed uroczystością Bożego Ciała odbędzie się we wtorek i w środę o godz. 17.oo.