Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – 2023

W dniach 14-19 lipca 2022 roku, po raz 37 Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, wyruszy na szlak.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: Z DZIECIĘCA UFNOŚCIĄ, IDĘ DO MAMY, które nawiązują do przemówienia św. Jana Pawła II wygłoszonego podczas katechezy wygłoszonej na wadowickim rynku 16 czerwca 1999 r. podczas koronacji Cudownego Obrazu MB Nieustającej Pomocy. W ramach przygotowania do Jubileuszu 25 lecia koronacji, chcemy wsłuchać się w te słowa, a przede wszystkim rozbudzić w sobie ufność dziecka, które przez Mamę – Maryję umacnia swoją wiarę i chrześcijańską postawę, tak bardzo potrzebną dzisiaj. Nasze pielgrzymowanie jest również świadectwem świętości naszego Rodaka – św. Jana Pawła II oraz Jego nauczania głęboko zakorzenionego w Ewangelii.

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w Wadowickiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, zarówno w sposób tradycyjny, jak również do duchowego pielgrzymowania. Jak w latach poprzednich w niedzielę poprzedzającą pielgrzymkę – 9 lipca oraz od poniedziałku do czwartku będzie można w Bazylice złożyć intencje, które będą omadlane w czasie modlitwy różańcowej podczas pielgrzymki.

Do zobaczenia na szlaku. Maryjo idziemy do Ciebie!!!

Ks. Adam, przewodnik

Kontakt z organizatorami:

 1. Adam Kurdas – ojciec przewodnik– 784 015 320
  p. Jan Glanowski – główny przewodnik – 505 100 785

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

 1. W pielgrzymce może uczestniczyć każdy, kto chce przeżyć rekolekcje w drodze, zapisze się i jest przygotowany na marsz około 30kilomtrów dziennie.
 2. W momencie zapisu pielgrzym otrzymuje oświadczenia RODO, które podpisane przekazuje organizatorom.
 3. Noclegi będą w dotychczasowych miejscach, także stałe noclegi i kwatery prywatne. Do dyspozycji mamy szkoły i remizy warto mieć własną miedniczkę do mycia.
 4. Organizatorzy zapewnią w ciągu dnia dostęp do bieżącej wody, aby jak najczęściej myć ręce, mydło, ręczniki papierowe oraz środki do dezynfekcji.
 5. Zarówno na postojach jak również w miejscach noclegowych będą dostępne toalety.
 6. Każdy pielgrzym jest zobowiązany do posiadania środków sanitarnych na własny użytek.
 7. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w pielgrzymce pod opieką pełnoletniego opiekuna wskazanego w momencie zapisu.
 8. Zapisy na pielgrzymkę będą 9 lipca od godz. 18.00 do 19.00 w parafii św. Piotra oraz w dniach 10 – 12 lipca od godz. 18.00 do 19.00 w Domu Parafialnym przy parafii Ofiarowania NMP w Wadowicach
 9. Koszt pielgrzymki:
  – osoba dorosła – 80 zł,
  – osoby od 6 do 15 roku życia – 70 zł,
  – do 6 roku życia za darmo,
  – Autokar powrotny (dla chętnych) – 40 zł.
 • Jak co roku będzie możliwość pielgrzymki autokarowej na Jasną Górę na przywitanie pielgrzymów i Mszę Świętą we środę 19 lipca – szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie.

 

PIELGRZYMOWANIE DUCHOWE

 1. Jak w latach poprzednich w niedzielę poprzedzającą pielgrzymkę – 9 lipca 2023 oraz od poniedziałku do czwartku, będzie można w kościele złożyć intencje, które będą omadlane w czasie modlitwy różańcowej podczas pielgrzymki.
 2. Dla osób nie mogących z różnych powodów uczestniczyć w pielgrzymce tradycyjnej będzie możliwość łączenia się z nami przez media społecznościowe – Msza Święta, konferencja oraz inne wydarzenia i nabożeństwa.