„Człowiekowi koniecznie potrzebne jest miłujące spojrzenie Chrystusa”-  św. Jan Paweł II

3 Niedziela Wielkiego Postu

Kryzys w Kościele związany jest z tym, że nikt poważnie nie traktuje modlitwy. Nie wierz nikomu, kto się nie modli. Nawet gdyby czynił cuda – jest bezużyteczny. Słowa te wypowiedział kardynał Van Tuan, który przez 13 lat był więziony za wiarę w Jezusa Chrystusa. Niech one będą dla nas zachętą do lepszej modlitwy i przeżywania codzienności w której uderzają w nas ci, którzy się nie modlą.

We czwartek zapraszamy Was Drodzy Parafianie
i Wadowiczanie, aby modlić się wspólne do Dobrego Boga przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, za rodaków i tych, którzy tak szargają Jego święte imię. Jest to bardzo przykre, ale chodzi tu także o walkę z Kościołem i o wiarą młodego pokolenia, które nie pamiętają tamtych czasów. Łącząc się z naszymi Pielgrzymami na Jasną Górę, rozpoczniemy naszą modlitwę Mszą św. o godz. 2o.oo, na której Słowo Boże wygłosi ks. Andrzej Scąber, sędzia pomocniczy w procesie Jana Pawła II, następnie; Apel Jasnogórski o godz. 21.oo i czuwanie modlitewne przy relikwiach do godz. 21.3o.
O godz. 21.37 pod oknem Domu Rodzinnego św. Papieża odśpiewamy „Barkę”. Niech to będzie nasz znak sprzeciwu, że nie zgadzamy się na szarganie
i poniżanie świętości Naszego Wielkiego Rodaka.

Dziś po południu o godz. 16.15 Droga Krzyżowa, o godz. 17. oo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Drogi Krzyżowe w piątek o godz. 8.3o, 17.00 /dla dzieci/ i 18.3o w tym tygodniu szczególna Droga Krzyżowa Cieni – poprowadzi ją grupa św. Józefa z Choczni, zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

W Tym tygodniu:

W środę – wspomnienie św. Klemensa Marii Hofbauera, zakonnika

We czwartek – wyjazd na Apel Jasnogórski o godz. 15.45, koszt 45 zł. Zapisy w kancelarii.

W piątek – o godz. 18.oo w Domu Parafialnym konferencja dla kandydatów do bierzmowania z klasy 8.

W sobotę – św. Cyryla Jerozolimskiego

Przyjmujemy zapisy na Pielgrzymkę do Włoch w dniach 23 czerwca – 1 lipca. Informacje na plakatach i stronie internetowej.
Program: Pielgrzymka do Włoch – 23.06. – 01.07.2023

W tym tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian:
śp. Władysława Więcek oraz śp. Zofię Szlachta
Dobry Jezu a nasz Panie…