„Musicie od siebie wymagać …” św. Jan Paweł II

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Dziś O godz. 17.00 – Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym, taca zbierana na nabożeństwie jest przeznaczona na kwiaty do grobu Pańskiego.
O godz. 19.00 Wadowicka Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta – Zapraszamy.
Dziś świąteczny numer „Bazyliki” wraz z programem wielkiego tygodnia w naszej parafii.
W środę oraz przez Triduum Paschalne kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W środę dzień spowiedzi wielkanocnej. Spowiadać będziemy podczas Mszy świętych oraz  od godz. 9.00 do 12.00
z półgodzinną przerwą o godz. 10.15 oraz od godz. 15.00 do 18.00 z półgodzinną przerwą o godz. 16.15.
Skorzystajmy w tym dniu z sakramentu pojednania, abyśmy z czystym sercem weszli w przeżywanie Świąt Wielkanocnych.
W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę – rano nie ma nabożeństw w Kościele i nie udziela się Komunii Świętej.

W Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – rozpoczęcie Triduum Paschalnego. Po zakończeniu liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy oraz I część Gorzkich Żali. O godz. 21.00 – Godzina Święta. Adoracja potrwa do godz. 22.00

Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Chrystusa. W tym dniu nie sprawujemy Mszy Świętej ponieważ składa Ją sam Chrystus na Krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Adorację rozpoczniemy o godz. 6.00, o godz. 8.00 zapraszamy na Ciemną Jutrznię i Godzinę Czytań. O godz. 10.00 adoracja dla dzieci. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego, o poprowadzenie modlitwy o godz. 15.15 prosimy Honorową Straż nSPJ.
O godz. 17.00 – Droga Krzyżowa.

Liturgia Męki Pańskiej wraz z adoracją Krzyża o godz. 18.00. Po zakończeniu liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego, oraz II i III część Gorzkich Żali. Na modlitwie przy Najświętszym Sakramencie będziemy trwali całą noc oraz przez całą wielką sobotę aż do Liturgii Wigilii Paschalnej. O godz. 21.00 – adoracja Rycerstwa Niepokalanej o godz. 22.00 – adoracja Oazy i Służby Liturgicznej, o godz. 23.00 – adoracja Grup Modlitewnych. Od godz. 24.00 do godz. 8.00 adoracja w ciszy dla mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii – plan jest dostępny  w gablotkach w Bazylice oraz na naszej stronie internetowej.

Wielka Sobota – dzień adoracji Chrystusa w Grobie, o godz. 8.00 zapraszamy na Ciemną Jutrznię i Godzinę Czytań.. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu, poświęcenie pokarmów od godz. 10.00 do 14.30 co pól godziny. W kaplicy w Rokowie o godz. 10.00. Przy ołtarzach bocznych będzie wystawiony kosz, do którego będzie można składać dary dla potrzebujących z kuchni św. Brata Alberta.
O godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia, o godz. 15.15 – adoracja Róż Różańcowych.
O godz. 17.00 – adoracja Grupy św. Jana Pawła II.
O godz. 19.00 rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej z obrzędem poświęcenia ognia i wody oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych – przynieśmy świece. Na zakończenie uroczysta procesja rezurekcyjna – ogłoszenie Zmartwychwstania Chrystusa. 

W Wielkanoc i drugi dzień Świąt Msze św. jak w każdą niedziele.
W Poniedziałek Wielkanocny na Mszy św. o godz. 12.00 udzielimy sakramentu Chrztu św.
Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00.

Zapraszamy na wyjazd na Apel Jasnogórski w Poniedziałek Wielkanocny – wyjazd 15.45, koszt 40 zł.

Parafia św. Piotra zaprasza na 4 dniową pielgrzymkę do Lichenia.
Informacje: Parafia św. Piotra Apostoła w Wadowicach

W tym tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian:
śp. Maria Dziedzic, śp. Józef Bernaś
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …