Dziś 21 Dzień Papieski. Naszą modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy Żywy Pomnik św. Jana Pawła II, Dzieło Nowego Tysiąclecia, fundację która wspiera młodych ludzi z ubogich rodzin. Dziś także o godz. 17.3o modlitwa za rodziny przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i jego rodziców, sług Bożych Emilii i Karola Wojtyłów.

* Nabożeństwa różańcowej codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy, także starszych do dawania świadectwa dla dzieci i młodzieży.

* W sobotę 16 października w naszej parafii gościć będziemy naszego Metropolitę. Ks. Abp Marek przybywa do nas, aby spotkać się z parafianami. Bardzo serdecznie zapraszamy Was Drodzy Parafianie na wspólną Eucharystię o godz. 18.oo, pół godziny wcześniej odmówimy różaniec.

* W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona  z modlitwą różańcową. W czwartek z modlitwami do św. Jana Pawła II.

* W przyszłą niedzielę o godz. 12.oo chrzest dzieci. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.oo 

* Zapraszamy gorąco chętnych chłopców z różnych klas do grona ministrantów. Nie ma kto dzwonić dla Pana Jezusa w ciągu tygodnia, a także na niektórych Mszach św. w niedzielę. Znajdźcie czas kochani dla Pana Jezusa. 

  • * W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne oraz Msze święte zbiorowe odprawiane na cmentarzach. Wypominki jednorazowe można składać do skrzynki na ołtarzu bocznym. 
  • * Fundacja Towarzyszenia Rodzine w ramach projektu „ Rodzina mimo wszystko” oferuje bezpłatne poradnictwo rodzinne. Szczegóły na plakatach w gablotach oraz na ulotkach, które są wystawione obok prasy.
  • * Po Mszy św. Zapraszamy do kaplicy Krzyża św. Przybyło nam kilku nowych Świętych. Dziękujemy też za wszelkie ofiary które składacie na tacę. Mogliśmy ostatnio wymienić zużyte już dwa stare piece gazowe na plebanii i w domu parafialnym. 

Kalendarz Liturgiczny:

Poniedziałek – Wspomnienie św. Jana XXIII, papieża uśmiechu

Wtorek – Wspomnienie błogosławionego Jana Beyzyma, kapłana

Piątek – Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dk Kościoła

Sobota – Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
rocznica wyboru Ojca św. Jana   Pawła II na Stolicę Piotrową

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy:
+ Urszulę Półtorak, + Jerzego Kowalczyka, + Kazimierę Synkowską, + Władysława Lurkę
Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ….

WSZYSTKIM ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEGO TYGODNIA.SZCZĘŚĆ BOŻE!!!