Dziś pierwsza niedziela miesiąca października. Po Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych oraz procesja do 5 ołtarzy i wspólny różaniec.

O godz. 16.00 w naszej Bazylice odbędzie się koncert ku czci św. Maksymiliana. Zapraszamy.   

Serdecznie wzywamy Was Drodzy Parafianie do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godz. 17.30.  Bierzmy różaniec do ręki, także w naszych domach, módlmy się za naszą Ojczyznę, za nasze rodziny. Biorąc różaniec do ręki wnikamy w serce naszej Matki rozpoznając znaki czasu. Św. Jan Paweł II ustanawiając naszą świątynie „Bazyliką” wzywa nas, byśmy byli szczególnymi świadkami naszej niebieskiej Matki.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą różańcową. 

W czwartek o godz. 20.00 „Godzina Święta” modlitwa adoracji Pana Jezusa obecnego z nami w Najświętszym Sakramencie. Chcemy w tym miesiącu modlić się Psalmami w intencji „Małgorzatki”, która była w grupie założycielskiej naszej wspólnotowej modlitwy.

W przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Przed Bazyliką wolontariusze zbierać będą datki na Żywy Pomnik Jana Pawła – Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zmianka Różańcowa po Mszy św. o godz. 7.30, na Mszy o godz. 10.00 modlimy się za roczne dzieci, możne je zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
O godz. 17.30 Nabożeństwo w intencji rodzin i o dar potomstwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i Jego rodziców. Zapraszamy. 

Wyjazd na Apel Jasnogórski w sobotę 16.10, o godz. 15.45, koszt 40 zł.

Kalendarz Liturgiczny:

Poniedziałek – Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu patrona ekologów

Wtorek – Wspomnienie św. Faustyna Kowalskiej, dziewicy, apostołki Bożego Miłosierdzia

Czwartek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

Sobota – Wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa kronikarza Polski

W tym tygodniu pożegnaliśmy:
+ Małgorzatę Stawowy
Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie …