Dziś wspomnienie św. Kosmy i Damiana. Na ołtarzach bocznych można złożyć ofiarę w ramach kwesty na rzecz Duszpasterstwa Młodzieży naszej Archidiecezji. Bóg zapłać.  

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się procesja różańcowa wokół bazyliki.  Zapraszamy Róże Różańcowe, Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami,, wszystkie wspólnoty parafialne do wspólnej modlitwy.
Również za tydzień na Mszy św. O godz. 12.00 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.00.

We wtorek o godz. 15.00 zapraszamy do wspólnego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego na ulicach naszego miasta. Rozpoczęcie na placu Jana Pawła II przy pomniku papieża.

W środę świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w tym dniu przypada rocznica konsekracji naszego kościoła – Bazyliki. Dziękujemy Bogu za świątynie, w której możemy oddawać Bogu chwałę. Jest to również dzień imienin pana Rafała – naszego kościelnego oraz siostry Gabrieli – naszej zakrystianki, składamy Im serdeczne życzenia i polecamy opiece świętych patronów.

W środę na Mszę świętą o godz. 18.00 oraz na spotkanie po Mszy, zapraszamy rodziców dzieci z klas 3 SP, które w tym roku przystąpią do I Komunii świętej.

W piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, jest to pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi świętej od godz. 6.oo do 8.oo i od godz. 16.oo do 18.oo.
Msza św ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 oraz 16.3o.

W piątek rozpoczęcie nabożeństw różańcowych, o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, różaniec odprawiamy codziennie o godz. 17.30.

Grupa św. Jana Pawła II – Krąg Biblijny, zaprasza na spotkanie w najbliższy piątek – 01.10. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, następnie spotkanie w Domu Parafialnym.

W piątek i sobotę odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi.

W sobotę św. Aniołów Stróżów, pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.oo i o godz. 17.oo modlitwy i różaniec do Niepokalanego Serca NMP i św. Jana Pawła II.
W Rokowie o godz. 15.30 różaniec, o godz. 16.oo Msza św.

W przyszłą niedzielę – 03.10, zapraszamy na godz. 16.00 do Bazyliki, na koncert ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Szczegóły na plakatach.

Wadowickie Centrum Kultury zaprasza na sense filmów: „Wyszyński – Zemsta czy przebaczenie” oraz „Fatima”. Gorąco polecamy.

Muzeum Dom Rodzinny zaprasza na film „Światło między oceanami”, który wyświetlony zostanie w sobotę 2 października w Sali Teatralnej Domu Parafialnego o godz. 17.00. Darmowe bilety dostępne będą w kasie biletowej Muzeum od środy w godz. 10.00 – 17.00.

Zapraszamy na pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 16 października. Wyjazd o godz. 15.45 koszt pielgrzymki 40 zł.

Kalendarz Liturgiczny:

Poniedziałek – Św. Wincentego a Paulo

Wtorek – św. Wacława

Środa – Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

Czwartek – św. Hieronima

Piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Sobota – Świętych Aniołów Stróżów

W tym tygodniu pożegnaliśmy:
+ Marię Kolasę
Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ….

Życzymy błogosławieństwa na cały tydzień. Szczęść Boże!!!