XXXV Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

14 – 19 lipca 2021

 

14 lipca 2021 wyruszyła po raz 35. Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi z Wadowic idą w tym roku pod hasłem: „Wszystko Postawiłem na Maryję” zaczerpniętym ze słów Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikacja odbędzie się w tym roku.
Grupa pielgrzymów, którą prowadzi ks. Adam Kurdas, w towarzystwie ks. Jana Góreckiego, ks. Michała Kowalcze oraz ks. Roberta Młynarczyka liczy 150 osób.
Swoje pielgrzymowanie rozpoczęli Mszą św. w Papieskiej Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach, której przewodniczył ks. Jan Dziubek – proboszcz parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach a homilię wygłosił ks. Jarosław Żmija – gospodarz miejsca. W swojej homilii nawiązując do hasła pielgrzymki i osoby Prymasa Tysiąclecia, zwrócił uwagę, na niezwykłe świadectwo, jakim w dzisiejszych czasach jest pielgrzymowanie oraz wskazał, by iść do Maryi z ufnością dziecka. Ukazując osobę kard. Wyszyńskiego podkreślił, jak ważną rzecząw życiu człowieka jest zawierzenie Bogu i Jego Matce. Następnie w towarzystwie rodzin pątników, pielgrzymi wyruszyli w drogę, któr liczy 16o km, a jej finałem będzie Częstochowa, gdzie dotrą 19 lipcaw poniedziałek i złożą swoje troski i intencje u tronu Matki z Jasnej Góry. Każdy pielgrzym niesie własne intencje oraz te powierzone przez najbliższych, ponadto wszyscy zawierzają swoje rodziny, parafie, miejsca nauki i pracy oraz modlą się w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego i duchowieństwa, a także Kościoła. Otoczmy pątników z Wadowic naszą modlitwą, którzy jak co roku pielgrzymują pod szczególnym wstawiennictwem św. Jana Pawła II, modląc się również przez wstawiennictwo Jego Rodziców – Sług Bożych Emilii i Karola Wojtyłów.