Obchodzimy wspomnienie św. Szymona z Lipnicy. Jutro wyruszamy powitać naszych pielgrzymów na Jasną Górę. Z tej racji kancelaria tylko osoby świeckiej od godz. 10.00 do godz. 14.oo. Wyjazd autokaru z Dworca autobusowego o godz. 7.30. Powitanie pielgrzymów o godz. 11.oo. Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Roberta Chrząszcza o godz. 12.oo. W przyszłą niedziele o godz. 12.oo Msza św. imieninowa w int. Ks. Infułata Jakuba Gila. Po mszach św. poświęcenie pojazdów. 

Dziś w naszej Bazylice ostatni już Wadowicki Koncert Organowy. O godz. 17.oo wystąpi Pierwszy Organista Katedry wawelskiej prof. dr hab. Witold Zalewski wraz z Haną Zalewską, stypendystką Ministra Kultury.

11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej, Urząd Miejski w Wadowicach oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie zapraszają na uroczystości pogrzebowe kpt. WOJCIECHA STYPUŁY ps. „Bartek”, które odbędą się 23 lipca /piątek/ w naszej Bazylice.

Plan uroczystości:

10:15 wprowadzenie trumny do Bazyliki                     

10:30 Msza Święta pod przewodnictwem ks. bp Roberta Chrząszcza         

11:30 przemarsz konduktu pogrzebowego na cmentarz komunalny    

12:30 uroczystości pogrzebowe z asystą wojskową 

Dziś nowy numer gazetki parafialnej BAZYLIKA /podwójny numer w cenie 5 zł, ze specjalnym dodatkiem z obrazkami i modlitwą/.

W zakrystii można nabyć piękne medaliki na porcelanie z Matką Bożą Nieustającej Pomocy i św. Janem Pawłem II. 

Środowiskowy Dom Samopomocy św. Teresy z Kalkuty przy ul Sienkiewicza informuje, że trwa nabór Uczestników na zajęcia dzienne. Szczegóły na plakatach…

Kalendarz Liturgiczny:

W środę – Nieustająca Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

W czwartek – nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem róż o godz. 17.30, to dzień wspomnienia św. Marii Magdaleny

W piątek – św. Brygidy

W sobotę – św. Kingi

ŻYCZYMY WAM DOBREJ NIEDZIELI