24 Niedziela Zwykła
Dziś na mszy św. o godz. 10.00 roczki oraz inauguracja mszy dla dzieci wraz z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych.
Muzeum Dom Rodzinny zaprasza dziś o godz. 18.00 do Domu Parafialnego na spektakl pt.: „Emilia – Mat-ka Papieża”. Wstęp wolny.
W naszej Bazylice spowiadamy codziennie od godz. 9.00 do 12.00. Spowiedź sprawowana jest przed ołtarzem św. Józefa. Spowiada-my również podczas Mszy świętych.
Dyżur księdza w kancelarii parafialnej jest w środy
i soboty od godz. 9.00 do 10.00 oraz od poniedziałku do piątku od godz. 16.30 do 17.30. Dyżur osoby świeckiej od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00.
w poniedziałek; – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
we wtorek; – Matki Bożej Bolesnej
w środę; – świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. Nieustająca nowenna do Matki Bożej, rano po Mszy św. o godz. 8.oo i po południu o godz. 17.30,
w piątek; – św. Stanisława Kostki, patrona Polski. Ks. Prałatowi oraz
ks. Stanisławowi z okazji imienin składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki świetego patrona.

W poniedziałek, o godz. 17.00 nabożeństwo adoracji Krzyża Świetego w kaplicy Męki Pańskiej. Z racji pandemii w Wielki Piątek nie mogliśmy wspólnie uczestniczyć w Liturgii, dlatego w ten sposób pragniemy oddać cześć Krzyżowi Chrystusa – naszego Zbawiciela.

W piątek na Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy rok formacyjny grup dziecięco – młodzieżo-wych oraz przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas 7 i 8. Zapraszamy.

W piątek o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie zespołu redakcyjnego „Bazyliki”, bardzo serdecz-nie zapraszamy chętnych do tworzenia nowej formuły naszego parafialnego pisma.

W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 13.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych, w piątek o godz. 19.00.

Zapraszamy dzieci i młodzież na spotkania OAZY w każdy piątek o godz. 17.00.

Trwają prace na dachu domu parafialnego i plebanii. Bardzo prosimy nie parkować samochodów pod elewacją budynków.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim wspierającym potrzeby naszej parafii przez wpłaty na konto oraz ofiary w kopertach. Bóg zapłać.