Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę 2020

Tegoroczna Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę z powodu sytuacji epidemicznej nie odbędzie się w sposób tradycyjny. Organizatorzy w trosce o zdrowie i życie bliźnich pomimo starań nie są w stanie zapewnić właściwego bezpieczeństwa pielgrzymów.
Wszystkich, którzy tworzą wspólnotę Wadowickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zapraszamy do pielgrzymowania z nami w następujący sposób:

W niedzielę 19 lipca – kiedy to tradycyjnie docieramy na Jasną Górę zapraszamy do pielgrzymki autokarowej lub własnym transportem, abyśmy w tym wyjątkowym roku 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II mogli u Królowej Polski wyrazić nasze wdzięczne Te Deum za życie i świętość naszego Wielkiego Rodaka.

Program pielgrzymki:

7.30 – wyjazd autokarów z parkingu przy stacji benzynowej Moya
11.00 – formowanie grupy pielgrzymkowej na początku al. Matki Bożej
w Częstochowie.
Następnie uroczyste wejście na Jasną Górę
11.30 – przywitanie pielgrzymów na wałach jasnogórskich
12.30 – Uroczysta Eucharystia
15.00 – Droga Krzyżowa
Po zakończeniu powrót do Wadowic.

Zapisy na pielgrzymkę będą drogą elektroniczną. – link na stronie internetowej Bazyliki, oraz w kancelarii parafialnej parafii Ofiarowania NMP w Wadowicach.
Koszt autokaru 35 zł.

W dniach od 14-19 lipca będzie również możliwość duchowego pielgrzymowania przez media społecznościowe – program zostanie podany w późniejszym terminie.

Zapraszamy do tej nietypowej formy pielgrzymowania, aby w ten sposób przeżyć pierwszy rok jubileuszowej 35 Wadowickiej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Wszelkie informacje będą dostępne na stronie internetowej Bazyliki oraz naszym profilu na Facebooku.