OGŁOSZENIA PARAFIALNE

4. Niedziela Wielkanocna

3 maj 2020 r.

 

 

 1. Nabożeństwo majowe codziennie w tygodniu po mszy św. wieczornej, zaś w niedzielę o godz. 18.30. W niedzielę msza św. wieczorna jest sprawowana o godz. 19.00.
 2. Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza jest Światowy Dniem Modlitw o Nowe Powołania do służby w Kościele i rozpoczyna kwartalne dni modlitw w tej intencji.
 3. Jutro wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Składamy najlepsze życzenia, zdrowia i błogosławieństwa Bożego wszystkim strażakom z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej naszego miasta i powiatu.
 4. W czwartek o godz. 10.30 w naszej bazylice odbędzie się uroczyste rozpoczęcie procesu kanonizacyjnego Emilii i Karola Wojtyłów, rodziców św. Jana Pawła II. Zachęcamy do modlitwy o pomyślne zakończenie tego procesu oraz łaski przez wstawiennictwo nowych sług bożych.
 5. W czwartek bazylika będzie zamknięta w godz. 8.30 – 13.00. Nie będzie mszy św. o godz. 12.00, ta intencja będzie odprawiona o godz. 8.00.
 6. W liturgii Kościoła wspominamy:
  • Poniedziałek – św. Floriana,
  • Wtorek – św. Stanisława Kazimierczyka,
  • Środa – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba,
  • Piątek – uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika, patrona naszej archidiecezji. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.