3. NIEDZIELA ADWENTU – 15 grudnia 2019 r.

1. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary. Zachęcamy do większej troski o biednych członków naszych rodzin, a także z sąsiedztwa.
2. W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.
3. W czwartek spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 16.30.
4. Za tydzień w niedzielę o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Rity.
5. Przypominamy, że świece Caritas można nabyć w zakrystii; zaś Roraty odprawiamy o godz. 6.00 rano dla dorosłych, a dla dzieci o 18.00.
6. Zachęcamy, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. Spowiedź na każdej mszy świętej oraz w tygodniu od godz. 9.00 do 12.00. Całodzienna spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia w naszej parafii odbędzie się w poniedziałek 23 grudnia, zaś w Wigilię od godz. 6.00 do 9.45. Z posługą sakramentalną przed Świętami Bożego Narodzenia do ludzi starszych i chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze soboty pójdziemy w sobotę 21 grudnia.
7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Jan Pieróg oraz śp. Helena Zowada. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!
ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz