33. NIEDZIELA ZWYKŁA 17 listopada 2019 r.
1. Dziś uroczystość odpustowa ku czci Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, głównej Patronki naszej parafii oraz Bazyliki. Uroczysta suma o godz. 12.00. W tym dniu, z racji święta patronalnego, każdy wierny za pobożne nawiedzenie świątyni i po spełnieniu warunków zwykłych może uzyskać odpust zupełny.
2. We wtorek spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 16.30.
3. W piątek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele. Szczególnie o naszym Panu organiście, chórze i scholii oazowej. O 17.45 rozpocznie się nabożeństwo do świętej Rity.
4. Zachęcamy do wspólnej listopadowej modlitwy z wypominkami za zmarłych codziennie o godz. 17.30.
5. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej.
6. Panowie: Kościelny i Organista doręczają opłatki na stół wigilijny dla Rodzin naszej parafii. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie – wyrażając w ten sposób wdzięczność za ich ofiarną pracę w naszej parafii.
7. Święci tego tygodnia: jutro – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, we wtorek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy, w środę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, u oo. Karmelitów na Górce odpust. W czwartek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny – jest to liturgiczne wspomnienie Patronki naszej parafii oraz Bazyliki, w piątek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Tadeusz Książek oraz śp. Stanisław Matyjasik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!
ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz