28. Niedziela Zwykła – 13 października 2019 r.

1. Dziś XIX Dzień Papieski „Wstańcie, chodźmy”. Przy kościele zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy za złożone ofiary.
2. Jutro Dzień Edukacji Narodowej. Polecamy Bogu naszych Czcigodnych Wychowawców, Nauczycieli i Katechetów.
3. We wtorek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.
4. W środę 16 października przeżywamy 41. rocznicę wyboru na Stolicę św. Piotra kardynała Karola Wojtyły. W tym dniu jedziemy na czuwanie nocne do Częstochowy. Wyjazd o godz. 17.30. Powrót ok. godz. 4.00
5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.30 chrzty. Pouczenie przed chrztem w piątek o 19.00 w domu parafialnym. W przyszłą niedzielę z okazji 18. rocznicy wyjazdów na Apel Jasnogórski zapraszamy uczestników na mszę św. o godz. 15.00, a po niej na agapę do domu parafialnego.
6. „Ochrzczeni i posłani” to hasło tegorocznej Niedzieli Misyjnej, przypadającej w tym roku 20 października. Niedziela i następujący po niej Tydzień Misyjny to wyjątkowy czas, ponieważ wpisuje się w ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny.
7. Zapraszamy na różaniec, który odmawiamy codziennie o godz. 17.30.
8. Na wypominki roczne oraz Msze św. zbiorowe na cmentarzu przyjmujemy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Wypominki jednorazowe można składać do skrzyni koło chrzcielnicy. Przypominamy, że w wypominkach rocznych modlimy się przed mszą św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 oraz w intencji tych zmarłych odprawiana jest msza św. w pierwszą niedzielę miesiąca.
9. Święci tego tygodnia: we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, w środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, w piątek – święto św. Łukasza, ewangelisty.
10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Franciszek Suski, śp. Władysław Grzyb, śp. Krzysztof Gielas, śp. Ewa Święchowicz, śp. Wanda Malec, śp. Kazimierz Warmuz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz