26. NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 września 2019 r.

1. Jutro na mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie różańców dzieci z kl. III, a następnie spotkanie.
2. We wtorek rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17.30 lub rano po mszy św. o godz. 8.00.
3. Spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się w środę 2 października o godz. 16.00. W tym dniu nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 17.15.
4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. Spowiedź od godz. 6.00 do 8.00 oraz po południu od godz. 16.00 do 18.00. Dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. O godz. 8.00 msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie Straży Honorowej NSPJ w Domu Parafialnym. Kancelaria parafialna w pierwszy piątek nieczynna. W tym dniu bardzo serdecznie zapraszamy na adorację uwielbieniową po mszy św. o godz. 18.00 do 19.30 szczególnie młodzież, kandydatów do bierzmowania, członków grup parafialnych i wszystkich chętnych.
5. W pierwszą sobotę na Mszy św. o godz. 8.00 modlimy się za rodziny, które spodziewają się potomstwa. Na tę Mszę św. zapraszamy zwłaszcza tych, którzy podjęli się duchowej adopcji dzieci, jak również wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 17.30 zapraszamy na Wieczór Jana Pawła II połączony z odmówieniem różańca. O 18.00 Msza św. ku czci św. Jana Pawła II. Po Mszy św. procesja przed pomnik Papieża Polaka. Prosimy przynieść świece.
6. W pierwszy piątek i sobotę odwiedzamy chorych z sakramentami świętymi.
7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.30 chrzty. Pouczenie przed chrztem w piątek o 19.00 w Domu Parafialnym.
8. Za miesiąc obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętając o naszych bliskich, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności, przyjmujemy na modlitewne wypominki za zmarłych.
W wypominkach rocznych modlimy się cały rok przed wybraną mszą św. niedzielną oraz raz w miesiącu odprawiana jest msza św. w intencji tych wypominanych. Te wypominki przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
Za wypominanych w wypominkach jednorazowych modlimy się w miesiącu listopadzie, codziennie o godz. 17.30. Można je składać w skrzyni koło chrzcielnicy, w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
Można też zamawiać msze św. zbiorowe za zmarłych, odprawiane na cmentarzu w dniu 1 i 2 listopada.
9. Z okazji zbliżającej się 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II pragniemy wziąć udział w dróżkach do Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 12 października. Wyjazd autokarem o godz. 8.15. Powrót ok. godz. 15.00. Koszt 15 zł. Natomiast nocne czuwanie na Jasnej Górze odbędzie się z 16 na 17 października, ze środy na czwartek. Wyjazd o godz. 17.30, a powrót ok. godz. 4.00 rano. Koszt 35 zł. Zachęcamy wiernych do udziału.
10. Od 25 stycznia do 8 lutego chcemy zorganizować pielgrzymkę śladami papieży św. Jana Pawła II i Franciszka do Dubaju, Tajlandii i Kambodży. Wszelkie informacje są zawarte na plakatach i stronie internetowej naszej parafii.
11. Święci tego tygodnia: w poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, w środę – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów, w piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w sobotę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Stanisław Suski oraz śp. Mariusz Niedziółka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!
ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz