25. NIEDZIELA ZWYKŁA 22 września 2019 r.

1. W piątek o godz. 17.15 spotkanie dla uczniów kl. 7 SP, którzy chcą rozpocząć drugi rok przygotowania do bierzmowania, zaś uczniowie klasy 6 rozpoczną przygotowanie w drugim semestrze.
2. Od przyszłego wtorku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci do uczestniczenia w nabożeństwach różańcowych odprawianych o godz. 17.30. Różaniec odmawiamy również po Mszy św. o godz. 8.00. Zachęcamy też do wstępowania do Róż Żywego Różańca, które spotykają się tutaj w kościele na swojej mszy św. w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 7.30.
3. 3 Z okazji zbliżającej się 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II pragniemy wziąć udział w dróżkach do Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 12 października. Wyjazd autokarem o godz. 8.15. Powrót ok. godz. 15.00. Koszt 15 zł. Natomiast w nocnym czuwaniu na Jasnej Górze odbędzie się z 16 na 17 października, ze środy na czwartek. Wyjazd o godz. 17.30. Koszt 35 zł. Zachęcamy wiernych do udziału.
4. Od 25 stycznia do 8 lutego chcemy zorganizować pielgrzymkę śladami papieży św. Jana Pawła II i Franciszka do Dubaju, Tajlandii i Kambodży. Wszelkie informacje są zawarte na plakatach i stronie internetowej naszej parafii.
5. Święci tygodnia: jutro – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera, w piątek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera, w sobotę – wspomnienie św. Wacława, męczennika, w niedzielę – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Teresa Kumórek, śp. Ludwika Bargiel, śp. Janina Zając, śp. Tadeusz Firczyk, śp. Józefa Giertuga oraz Maria Luzarowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz