14. NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 lipca 2019 r.

1. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 7.30 rozpocznie się 34. Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy 9 lipca parafia św. Piotra natomiast od 10-12 lipca w domu katolickim przy naszej Bazylice. Karty zapisowe będzie można pobrać ze strony naszej parafii i facebooka pielgrzymkowego. Osoby, które nie dadzą rady wziąć udziału w pielgrzymce na Jasną Górę, mogą składać swoje intencje w zakrystii lub w kancelarii. Będą one omodlone w jej trakcie. Wszelkie złożone ofiary przy tej okazji będą przeznaczone na wsparcie pielgrzymki.
2. Z sakramentu pokuty można skorzystać przed każdą mszą św. w tygodniu.
3. W czwartek 11 lipca w ramach „radosnego czwartku” organizujemy dla dzieci wycieczkę do Ojcowa.
4. Zapraszamy na pielgrzymkę apelową na Jasną Górę we wtorek 16 lipca. Wyjazd godz. 15.45. Koszt 35 zł. Lotnicza, 4-dniowa pielgrzymka do Lourdes odbędzie się od 26 do 29 września. Koszt 600 zł plus 150 euro. Szczegółowy plan w gablotach.
5. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – wspomnieie św. Jana z Dukli, w czwartek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy, w piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, w sobotę – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Rozalia Bogunia, śp. Władysław Walus, śp. Irena Roman oraz śp. Tadeusz Siwek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz