12. Niedziela Zwykła – 23 czerwca 2019 r.
1. Decyzją ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z dniem 1 lipca ks. Piotr Sobola zostaje proboszczem w Mętkowie, ks. Marek Matusik zostaje proboszczem w Łękawicy. Dziękujemy im za pracę w naszej parafii i życzymy wielu łask Bożych oraz wstawiennictwa św. Jana Pawła II na nowych parafiach.
2. Dzisiaj o 18.30 procesja w oktawie Bożego Ciała. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych procesjach, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Zakończenie we czwartek mszą św. o godz. 18.00. Na tę msze św. zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami, będzie udzielone specjalne błogosławieństwo.
3. Przypominamy, że w okresie wakacji, w niedziele i święta nie ma Mszy św. o godz. 13.30, natomiast w tygodniu Msze św. będą o godz. 6.00, 8.00 i 18.00. Z sakramentu pokuty można skorzystać pół godziny przed każdą mszą świętą. Dyżur księdza w kancelarii będzie w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 9.00 do 10.00 i po południu od 16.30 do 17.30.
4. W liturgii Kościoła wspominamy:
• Jutro uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
• W czwartek Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
• W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
• W sobotę – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dzień imienin naszych wikarych ks. Piotra Sobali i ks. Piotra Sałaciaka pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
5. Podczas wakacji parafia po raz kolejny organizuje „Radosne czwartki”. Pierwszy wyjazd 27 czerwca do Krakowa.
6. 34. Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę „Rodzina Bogiem silna” odbędzie się w dniach od 14 do 19 lipca. Zapisy 9 lipca parafia św. Piotra natomiast od 10-12 lipca w domu katolickim przy naszej Bazylice.
7. Na 3-dniową pielgrzymkę do Karkonoszy pojedziemy w dniach od 27 do 29 lipca. Koszt 415 zł plus bilety wstępu. Lotnicza, 4-dniowa pielgrzymka do Lourdes odbędzie się od 26 do 29 września. Koszt 600 zł plus 150 euro. Szczegółowy plan w gablotach.
8. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Irena Dura, śp. Włodzimierz Fijałkowski, śp. Janina Augustyniak, śp. Zdzisława Oboza, śp. Roman Kadela oraz śp. Józef Pytraczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!
ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz