Świętujemy dziś Zmartwychwstanie Chrystusa, który mówi do każdego z nas: „Przestań się lękać! Jam jest Pierwszy, Ostatni i Żyjący. Byłem umarły, a oto znów żyję. Zaufaj Bogu, który bogaty jest w miłosierdzie. Jest z Tobą Chrystus, niezawodny Dawca nadziei!” Te słowa Ojca Świętego Jana Pawła II są naszymi życzeniami dla Parafian i Gości.

 

Ksiądz Proboszcz wraz z Księżmi Współpracownikami składa serdeczne podziękowanie za pamięć wyrażoną w modlitwie i pięknych życzeniach w Wielki Czwartek. Dziękuje również za przesłane bądź osobiście złożone życzenia świąteczne.

 

Serdeczne podziękowanie wyrażamy wszystkim, którzy przez poświęcony czas i modlitwę przeżywali Triduum Paschalne. Dziękujemy ceremoniarzom, lektorom, ministrantom za wzorową służbę liturgiczną. Dziękujemy Oazie Dzieci Bożych i Chórowi parafialnemu za piękny śpiew, Rycerstwu Niepokalanej i Straży Honorowej Serca Bożego za adoracje. Dziękujemy pracownikom kościoła, Panu Kościelnemu i Organiście, grupie pielgrzymkowej za przygotowanie nagłośnienia. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i wystroju kościoła. Dziękujemy ofiarodawcom darów żywnościowych dla ubogich. Bóg zapłać wszystkim za zaangażowanie i uczynione dobro.

 

Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do Bożego Miłosierdzia i Nieszpory Wielkanocne, które kończą obchody Triduum Paschalnego. Nowennę będziemy odprawiać przez cały tydzień o godz. 17.45.

 

Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 

W czwartek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7.

 

Ze względu na uroczyste obchody Oktawy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

Najbliższa niedziela 28 kwietnia, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca 75. Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu pielgrzymujemy na odpust Miłosierdzia Bożego do Łagiewnik. Wyjazd godz. 8.00. Koszt 25 zł.

 

Do Zakopanego na Kalatówki jedziemy we wtorek 23 kwietnia. Wyjazd
o godz. 7.00. Koszt 35 zł. Natomiast w Niedzielę Miłosierdzia Bożego
28 kwietnia – do Łagiewnik. Wyjazd godz. 8.00. Koszt 25 zł.

 

W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Janina Wąsek, śp. Bronisław Styła, śp. Maria Lurka, śp. Krystyna Mirowska, śp. Józef Burzej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

  1. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz