Przypominamy, że w ciągu roku chrzcimy w pierwszą i trzecią niedzielę na Mszy Św. o godz. 13.30. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych odbywa się w piątek przed chrztami o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Każdy człowiek ma prawo do Chrztu Św. – jako najważniejszego sakramentu. Rodzice oraz chrzestni winni zapewnić dziecku możliwość rozwoju wiary katolickiej. Rodzicami chrzestnymi mogą być katolicy, którzy żyją zgodnie z Ewangelią. Winni być bierzmowani. Nie mogą być chrzestnymi tzw. wierzący, a nie praktykujący.

Ojcowie Karmelici z wadowickiej Górki zapraszają do uczestnictwa w dziewięciośrodowej Nowennie przed marcową uroczystością Świętego Józefa. Nowenna potrwa od 16 stycznia do 13 marca 2019 r. W każdą środę o godz. 8.00 i 18.00 będzie celebrowana uroczysta msza św. z kazaniem i nabożeństwem. Pół godziny przed mszą św. będzie odmawiana koronka do Świętego Józefa poprzedzona czytaniem próśb i podziękowań.

W czwartek XXII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu. Od piątku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

Spotkanie Akcji Katolickiej w piątek o godz. 16.30.

W przyszłą niedzielę chrzty o godz. 13.30. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w najbliższy piątek o godz. 19.00

Również w najbliższą niedzielę o godz. 15.00 opłatek dla Straży Honorowej NSPJ.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 17 I – św. Antoni (251-356), jeden z pierwszych pustelników w Egipcie, wyznaczający zasady tej formy życia pobożnego, nazwany Wielkim. 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, asceta i wielki czciciel Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Edward Glanowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!