Jutro ostatni dzień roku 2018. O godz. 17.30 odprawimy Nieszpory na zakończenie roku, po nabożeństwie Msza św., w której będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku i polecać zmarłych w tym roku parafian.
We wtorek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze św. w porządku niedzielnym. Jest to 52. Światowy Dzień Pokoju.

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 6.00 oraz po południu od godz. 16.00. Dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. O godz. 8.00 msza św. w intencji Straży Honorowej NSPJ, adoracja Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna w pierwszy piątek nieczynna.

W pierwszą sobotę na Mszy św. o godz. 8.00 modlimy się za rodziny, które spodziewają się potomstwa. Na tę Mszę św. zapraszamy zwłaszcza wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej. O 18.00 Msza św. ku czci św. Jana Pawła II. Po Mszy św. procesja przed pomnik Papieża Polaka. Prosimy przynieść świece.
Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej zaprasza na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 5 stycznia po pierwszosobotniej adoracji.

W pierwszy piątek i sobotę odwiedzamy chorych z sakramentami świętymi.

W przyszłą niedzielę uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to dzień modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. Poświęcimy kredę i kadzidło. W tym dniu Opłatek dla uczestników i sympatyków Wadowickiej Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy o godz. 15.30

W Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Uroczystość rozpocznie się o godz. 12.00 Mszą Św. w kościele Św. Piotra Apostoła. Następnie orszak przejdzie do naszej Bazyliki na plac Jana Pawła II, gdzie Trzej Królowie złożą pokłon Świętej Rodzinie przy wspólnym kolędowaniu. W uroczystości potwierdził swój udział Prezydent RP Andrzej Duda. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie rodziny z dziećmi do wspólnego świętowania.

Na Jasełka do Cieszyna wyjeżdżamy w sobotę 12 stycznia. Wyjazd godz. 8.30. Koszt biletu i przejazdu 50 zł.
Do Kalwarii na Jasełka jedziemy w niedzielę 13 stycznia. Wyjazd godz. 15.30. Koszt 10 zł.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 2 I – święci Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu, biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary.

W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Józefa Habrzyk oraz śp. Marta Palichleb. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!