Dziś uroczystość odpustowa ku czci Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, głównej Patronki naszej parafii oraz Bazyliki. Uroczysta suma o godz. 12.00. W tym dniu, z racji święta patronalnego, każdy wierny za pobożne nawiedzenie świątyni i po spełnieniu warunków zwykłych może uzyskać odpust zupełny.

Jutro spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 16.30.

W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.

Zachęcamy do wspólnej listopadowej modlitwy z wypominkami za zmarłych codziennie o godz. 17.30.

Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej.

Panowie: Kościelny i Organista doręczają opłatki na stół wigilijny dla Rodzin naszej parafii. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie – wyrażając w ten sposób wdzięczność za ich ofiarną pracę w naszej parafii. 

W sobotę 8 grudnia chcemy odwiedzić kopalnię soli w Wieliczce oraz kościół św. Mikołaja w Krakowie z relikwiami bł. Hanny Chrzanowskiej. Wyjazd o godz. 6.00. Koszt przejazdu 25 zł. Dodatkowo należy opłacić bilet do kopalni: normalny 59 zł, a ulgowy 42 zł (należy posiadać przy sobie legitymację uprawniającą do zniżki).

Święci tego tygodnia: jutro – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy, we wtorek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, u oo. Karmelitów na Górce odpust. W środę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny – jest to liturgiczne wspomnienie Patronki naszej parafii oraz Bazyliki, w czwartek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Maria Płaszczyca, śp. Tadeusz Łasak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

 Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz