1. Dzisiejsze święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.
  2. Przy wyjściu z kościoła Siostry Albertynki przeprowadzają zbiórkę pieniężną na potrzeby najbiedniejszych w naszej parafii. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości wesprzeć swoją ofiarą trud codziennej, ale jakże trudnej posługi Sióstr wśród biednych, potrzebujących i doświadczonych przez życie.
  3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii obchodzić będziemy uroczystość odpustową ku czci Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, która jest główną Patronką naszej parafii oraz Bazyliki. Uroczystą sumę o godz. 12.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Andrzej Scąber – referent ds. kanonizacyjnych Archidiecezji Krakowskiej.
  4. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 13.30 chrzty, pouczenie dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
  5. Zapraszamy na różaniec z wypominkami codziennie o godz. 17.30.
  6. W najbliższy piątek o godz. 15.00 odprawimy mszę św. w intencji zmarłych członków Straży Honorowej NSPJ. Serdecznie zapraszamy całą wspólnotę Straży Honorowej jak również chętnych do włączenia się w czuwanie przy Bożym Sercu.
  7. Na Apel Jasnogórski jedziemy w piątek 16 listopada. Wyjazd 15.45. Koszt 35 zł.
  8. W najbliższych dniach Panowie: Kościelny i Organista będą doręczać opłatki na stół wigilijny dla Rodzin naszej parafii. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie – wyrażając w ten sposób wdzięczność za ich ofiarną pracę w naszej parafii. 
  9. 17 listopada w godzinach od 10.00 do 16.00 w Kętach w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku dla Michała i innych. Michał ma 28 lat, pochodzi z Kęt i w tym roku wykryto u niego chłoniaka Hodgkinga. Wszystkie zdrowe osoby w wieku 18 – 55 lat, mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców, poprzez przeprowadzenie wstępnego wywiadu medycznego i pobranie wymazu z błony śluzowej policzka.
  10. Święci tego tygodnia: jutro – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika, we wtorek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, w sobotę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
  11. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: Janina Luftglas, Maria Stanek, Juliusz Widlarz, Eleonora Pietkiewicz-Drabek. Wieczne odpoczywanie racz im dać Pani!                                 ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz