27. NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 października 2018 r.

1. W przyszłą niedzielę XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa!”. Przy kościele zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy za złożone ofiary. W tym dniu przypada także Dzień Edukacji Narodowej. Polecamy Bogu naszych Czcigodnych Wychowawców, Nauczycieli i Katechetów. Na mszy św. o godz. 10.30 błogosławieństwo rocznych dzieci, które można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
2. Przeżywając 40-lecie wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża uwielbiamy Boga, że wplótł historię naszego życia w niezwykły pontyfikat. W ramach dziękczynienia pragniemy wziąć udział w dniach refleksji. Odbędą się one na dróżkach kalwaryjskich w sobotę 20 października. Wyjazd o godz. 9.00. Powrót w godzinach popołudniowych. Koszt przejazdu 20 zł. Zachęcamy także do udziału w 2-dniowych rekolekcjach w Zakopanem w Księżówce. Wyjazd w piątek 26 października godz. 14.00. Powrót w sobotę 27 października wieczorem. Koszt noclegu, utrzymania i przejazdu 180 zł.
3. W Wadowicach uroczystości związane z 40 rocznicą wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową obchodzić będziemy w środę 17 października. W związku z obchodami nie będzie mszy św. o godz. 18.00, a wszystkie intencje przyjęte na tę msze św. będą odprawione o godz. 8.00.
4. Na wypominki roczne oraz Msze św. zbiorowe na cmentarzu przyjmujemy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Wypominki jednorazowe można składać do skrzyni koło chrzcielnicy.
5. Święci tego tygodnia: we wtorek – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, w sobotę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
6. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Alinę Ciesielską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz