1. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17.30 lub rano po mszy św. o godz. 8.00.
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.30 i 17.15.
 3. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 6.00 oraz po południu od godz. 16.00. Dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. O godz. 8.00 msza św. w intencji Straży Honorowej NSPJ, adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie w Domu Parafialnym. Kancelaria parafialna w pierwszy piątek nieczynna.
 4. W pierwszą sobotę na Mszy św. o godz. 8.00 modlimy się za rodziny, które spodziewają się potomstwa. Na tę Mszę św. zapraszamy zwłaszcza tych, którzy podjęli się duchowej adopcji dzieci, jak również wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 17.30 zapraszamy na Wieczór Jana Pawła II połączony z odmówieniem różańca. O 18.00 Msza św. ku czci św. Jana Pawła II. Po Mszy św. procesja przed pomnik Papieża Polaka. Prosimy przynieść świece.
 5. W pierwszy piątek i sobotę odwiedzamy chorych z sakramentami świętymi.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 modlimy się za zmarłych wypominanych, a o godz. 13.30 chrzty. Pouczenie przed chrztem w piątek o 19.00 w Domu Parafialnym.
 7. Przeżywając 40-lecie wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża uwielbiamy Boga, że wplótł historię naszego życia w niezwykły pontyfikat. W ramach dziękczynienia pragniemy wziąć udział w dniach refleksji. Odbędą się one na dróżkach kalwaryjskich w sobotę 20 październik. Wyjazd o godz. 9.00. Powrót w godzinach popołudniowych. Koszt przejazdu 20 zł. Zachęcamy także do udziału w 2-dniowych rekolekcjach w Zakopanem w Księżówce. Wyjazd w piątek 26 października godz. 14.00. Powrót w sobotę 27 października wieczorem. Koszt noclegu, utrzymania i przejazdu 180 zł.
 8. Za miesiąc obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętając o naszych bliskich, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności, przyjmujemy na modlitewne wypominki za zmarłych. Kartki do zapisania bliskich zmarłych będą wystawione na ołtarzach bocznych. Prosimy o wyraźne zapisanie nazwisk zmarłych. Za wypominanych w wypominkach jednorazowych modlimy się w miesiącu listopadzie, codziennie o godz. 17.30. Można je składać w skrzyni koło chrzcielnicy, w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 9. Można też zamawiać msze św. zbiorowe za zmarłych, odprawiane na cmentarzu w dniu 1 i 2 listopada.
 10. W wypominkach rocznych modlimy się cały rok przed wybraną mszą św. niedzielną oraz raz w miesiącu odprawiana jest msza św. w intencji tych wypominanych. Te wypominki przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 11. Święci tego tygodnia: w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, we wtorek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów, w czwartek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w piątek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, w przyszłą niedzielę – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej.
 12. W ostatnim czasie odszedł do wieczności śp. Józef Bąk. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

 

Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz