14. NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 lipca 2018 r.

1. Z dniem 8 lipca ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski, mianował naszego księdza wikarego Jacka Tekiele na proboszcza w Ostrowsku k. Nowego Targu. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, niech św. Jan Paweł II wyprasza dla niego potrzebne łaski i jego wspólnoty parafialnej.
2. W najbliższą sobotę Mszą św. o godz. 7.00 pod przewodnictwem ks. Biskupa Damiana Muskusa rozpocznie się XXXIII Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w kościele św. Piotra dziś od godz. 11.00 do 13.00, a w naszej parafii od jutra 9 lipca do 12 lipca od godz. 18.00 do 19.00. Karty zapisowe można pobrać ze strony naszej parafii i facebooka pielgrzymkowego. Osoby, które nie dadzą rady wziąć udziału w pielgrzymce na Jasną Górę, mogą składać swoje intencje w zakrystii lub w kancelarii. Będą one omodlone w jej trakcie. Wszelkie złożone ofiary przy tej okazji będą przeznaczone na wsparcie pielgrzymki.
3. Z sakramentu pokuty w tygodniu można skorzystać przed każdą mszą św.
4. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 chrzty. Pouczenie przed chrztem w piątek o godz. 19.00.
5. W czwartek 12 lipca w ramach „radosnego czwartku” organizujemy dla dzieci wycieczkę do Zakopanego.
6. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach:
• w poniedziałek 16 lipca na Apel Jasnogórski. Wyjazd godz. 15.45. Koszt 35 zł
• na 4-dniową pielgrzymkę w dniach 27 do 30 lipca do Niepokalanowa, Warszawy, na Wigry, Gietrzwałdu, św. Lipki i Lichenia.
• na Turbacz 12 sierpnia. Wyjazd godz. 6.00. Koszt 30 zł
7. Kalendarz liturgiczny: w środę – święto św. Benedykta, Opata, patrona Europy, w czwartek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, w piątek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Anna Piwowarczyk, śp. Julia Piętka, śp. Maria i Józef Leja, śp. Jan Filek, śp. Maria Flis. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
ks. Stanisław Jaśkowiec – Proboszcz